Üye Kayıt Üye Giriş

Wikipedia'dan Fotoğraf Yarışması


Wikipedia'dan Fotoğraf Yarışması


Wikipedia tarihi çok seviyor. Hatta yalnızca tarihi değil tarihi eserleri de çok seviyor diyebiliriz. Çünkü düzenledikleri yarışma hem Wikipedia'nın tarihi mekanlar ile ilgili fotoğraf arşivini genişletmek hem de kullanıcılarını fotoğraf çekip tarihi mekanları görmeye teşvik etmek amacı taşıyor.
 


Wiki Loves Monuments 2012 adı altında düzenlenen bu yarışmada katılımcılar tarihi eserlerin, tarihi yerlerin ve önemli yapıların fotoğraflarını çekerek Wikipedia'ya göndermek durumunda.

30 ülkeden katılımcı olmaya izin tanıyan ve dünyanın en büyük fotoğraf yarışması olarak tanımlanan bu yarışmada katılımcılar Eylül ayı boyunca çektikleri fotoğrafları Wikipedia sunucularına yükleyecekler ve ay sonunda seçilecek birinci, Hong Kong'ta bir tur kazanacak.

Bu turun özelliği ise fotoğraf çekilecek görülmeye değer yerleri gezecek olmanız ve aynı gün düzenlenecek olan Wikimania 2013 etkinliğine de katılacak olmanız.

Eğer yarışmayla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, Wiki'nin yarışma için özel olarak hazırladığı sayfaya göz atabilirsiniz.

Hemen belirtelim, yarışmaya Türkiye'den katılma şansınız malesef bulunmuyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER