Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook Profilinizi Detaylı Analiz Edin


Facebook Profilinizi Detaylı Analiz Edin


Veri analizi konusunda profesyonel bir çözüm olan Wolfram Alpha, çıkardığı Facebook uygulaması ile kişilerin profillerini tüm detaylarıyla analiz etmelerini sağlıyor.


Bilgisayar uygulamaları ile başta birçok üniversite öğrencisinin analiz konusunda yardımına koşan ve sanal dünyada da hizmet veren Wolfram Alpha yeni bir güncelleme ile karşımızda. Uzun süredir adını duymadığımız yazılım, son olarak mobil platformlardaki güncellemeler ile yazılarımıza konu olmuştu.

Daha fazla kişiye anında hizmet verebilme adına akıllı telefon kullanıcılarına merhaba diyen ekip, veri araştırma ve analiz sistemleri arasında en başarılı markalardan kabul ediliyor.
 


Geniş veritabanı sayesinde birçok konuda detaylı bilgi sunabilen servis, bu sefer sosyal ağ Facebook uygulaması ile adından bahsettiriyor. Sahip olduğu yelpazeyi genişletmek için son dönemin popüler adreslerinden sosyal ağlara yönelen yetkililerin ilk hedefi Facebook oldu.

Hazırlanan özel bileşen sayesinde kullanıcıların profillerini detaylı olarak inceleyen Wolfram, bunun için fotoğraflarınızdan arkadaşlarınızın medeni durumlarına, iletilerinizdeN aktif olduğunuz saat dilimlerine kadar farklı bileşenleri ortak havuzda inceleme altına alıyor.
 

 


Tüm bunları veri merkezinden geçiren yazılım daha sonra -yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi- grafiksel olarak detaylı bir rapor sunuyor. Ek olarak arkadaşlarınızın aktiflik durumu ve en çok etkileşim içerisinde olduğunuz kişiler de sonuçlarda yer alıyor.

Uygulamayı kullanmak için öncelikle buraya tıklamanız gerekiyor. Ardından beliren "Analyze My Facebook Data" seçeneği ile -gerekli erişim izinlerini verdikten sonra- sizden Wolfram hesabı oluşturmanız isteniyor. Üyelik işleminin ardından analize başlayan yazılım bahsi geçen konularda incelemeye başlyor. Böylelikle Facebook kullanıcılarının sosyal ağdaki tüm aktiviteleri istatiksel olarak oldukça ayrıntılı şekilde yayınlanıyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER