Üye Kayıt Üye Giriş

Sitenize Tek Tıkla Chat Bölümü Ekleyin


Sitenize Tek Tıkla Chat Bölümü Ekleyin


Bugün tanıtacağımız servis ile sitenize/blog'unuza sohbet özelliği ekleyerek o an aktif olan diğer ziyaretçilerle konuşabileceksiniz. Üstelik kurulum gerekmeden ve kolay kullanım ile.


Web sitesi ya da blog sahipleri için geliştirilen yüzlerce yazılım ve ek servis halihazırda mevcut. Farklı kategorilerde sundukları hizmetler ile kullanıcılarına daha iyi bir deneyim aktaran uygulamalar sayesinde ziyaretçi istatikleri de doğru orantlı değişiyor.

Örneğin WordPress ve Joomla gibi hazır altyapılara yönelik düzenlenen eklentiler ile işlevselliğin yanında kolay kullanım imkanı sunuluyor. Bugün ele alacağımız uygulama ise birçok blog sahibinin en fazla ihtiyaç duyduğu bir konuda hizmet veriyor.
 


Zira "Chattp" adındaki hizmet sayesinde istediğiniz web sitesine chat bölümü ekleyebilmek oldukça kolay. İlk olarak anasayfada yer alan kutucuğa dilediğiniz platformun adresini yazdıktan sonra "Chattify" butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bir sonraki adımda sistemin vereceği özel adres ile yazdığınız siteyi chat fonksiyonu entegre edilmiş şekilde kullanabilir, ilgili link'i gönderdiğiniz arkadaşlarınızla aynı alanda konuşmaya başlayabilirsiniz. Ekranın sol bölümüne dikey konumda yerleşen pencerede kaç kişinin aktif olduğu yer alırken dilerseniz kullanıcı adınızı değiştirebiliyorsunuz.
 


Konuşma penceresinde giriş/çıkış ve isim değişikliği yapan kişilerin aktiviteleri bildirim şeklinde görüntülenirken, yeni mesaj geldiğinde herhangi bir uyarı sesinin yer almamasını eksiklik olarak sayabiliriz.

Üstelik yüz ifadelerinin de (smiley) yer almadığı chat, genel yapı itibariyle sadece yazılı iletişimi sağlarken, gönderilen bağlantılara chat fonksiyonu içerisinden erişim sağlamak mümkün.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x