Üye Kayıt Üye Giriş

Tumblr'ın Mobil Arayüzü Yenilendi


Tumblr'ın Mobil Arayüzü Yenilendi


Ücretsiz blog hizmeti sunan popüler servis Tumblr, mobil arayüzünde önemli değişiklikler yaparak farklı bir tasarıma kavuştu. İçerik odaklı yeni dizayndan ilk görüntüler haberimizde.

İnternet kullanıcılarının kendi sitelerini açarak istedikleri herhangi bir konuda içerik üretmelerine imkan veren oluşumların 1 numarasında blog servisleri yer alıyor. Diledikleri gibi kullanabilecekleri alana sahip olan kişiler, WordPress ya da Joomla gibi hazır altyapıların yanı sıra tek tıkla kullanmaya başlayabilecekleri alternatiflere sahipler.
 


Bunların en bilinen isimlerinden birisi ise Tumblr. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun ziyaretçi trafiğine sahip olan site, özellikle fotoğraf ve video gibi görsel içerik bakımından adeta hazine niteliği taşıyor. Kısa süre önce Twitter'ın -API ayarlarındaki değişiklik ile- Tumblr'a olan desteğini kestiğini açıklamasıyla soğuk duş etkisi yaşayan yetkililer, diğer taraftan karşı çıktığı reklam konusunda geri adım atarak eleştirilerin hedefi olmuştu.

Ayrıca iOS yazılımının baştan aşağı yenilenmesiyle daha dinamik bir yapı kazanan hizmet bu sefer mobil tasarımını elden geçirdi. Yapılan açıklamaya göre genel olarak içerik odaklı, paylaşımın daha rahat olduğu ve hızlı kullanım sunan değişiklikler yapıldı.
 


Buna göre artık ana akış ekranında iletileri beğenip yeniden (reblog) gönderebilecek, dilediğiniz gönderiyi tek tık ile Facebook, Twitter ya da e-mail olarak paylaşabileceksiniz. Üstelik uzun süredir beklenen sayfa desteğine kavuşan yeni tasarımda böylelikle yönetim daha da kolay hale getirilmiş.

Genel olarak görselliği ön plana çıkaran Tumblr ekibi, içerik ve sosyal medya odaklı düzenlemelerle daha hızlı bir sistem yaratmayı başarmış.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x