Üye Kayıt Üye Giriş

LinkedIn Firma Sayfalarını Yeniledi


LinkedIn Firma Sayfalarını Yeniledi
 

İş dünyasının sosyal ağı LinkedIn, bir süre önce başlattığı değişim rüzgarını şimdi de şirket sayfalarına yansıttı. Buna göre daha dinamik hale getirilen sayfalarda görsellik ön plana çıkıyor.

Sosyal ağ kategorisinde rakiplerine nazaran ismini daha az duyduğumuz LinkedIn'de başlayan yenileme çalışmaları hızla devam ediyor. Diğer platformlara kıyasla daha resmi ve ciddi bir ortamın olduğu sitede, kişiler firmalar ile iletişime geçip yeni iş bağlantıları kurma fırsatını elde ediyor.

Ülkemizde de aktif olarak görev alan oluşum geçtiğimiz Temmuz ayında başlattığı revizyon çalışmaları kapsamında uzun süredir kullandığı tasarımını yenilemişti. Görselliğin ön planda olduğu yapı ile bir nevi Facebook ve Google+ karışımı dizayna kavuşan LinkedIn, üst bölüme yerleştirdiği menü sayesinde kolay ve hızlı kullanım imkanı sunmaya başladı.

Şirket bünyesinden yapılan açıklamaya göre değişim rüzgarını devam ettiren yetkililer şimdi de firma sayfalarınıdüzenlemeye gittiklerini açıkladı. Buna göre eski tasarımdaki metinsel ağırlığı ortadan kaldıran ekip, -profil sayfalarında olduğu gibi- görsellik üzerine hamleler yapmış. Fotoğrafın yazıdan daha etkili olduğunun farkına varan geliştiriciler, bu yüzden markaların ürünlerine ya da önemli duyurularına dair daha büyük boyutta görselleryayınlamasının önünü açtı.

Böylece kullanıcıların daha fazla dikkatini çekmeyi başaracak olan firmaların alacağı etkileşimin doğru orantılı olarak artması bekleniyor. Eş zamanlı olarak iPhone, iPad ve Android'e de yansıtılan değişim böylelikle birçok alanda devreye girmiş oldu.

Kullanıcılar İçin Bildirim Sekmesi Geldi

Diğer taraftan bireysel üyelere yönelik bildirim özelliğine kavuşan site, böylelikle bağlantıda olduğunuz kişilerin tüm aktivitelerini anında öğrenmenizi sağlıyor. Aynı Facebook'taki temel mantığa sahip buton arkadaşlarınız paylaşım yaptığında, profilinizdeki herhangi bir içeriğe yorum ya da mesaj geldiğinde size uyarı veriyor.

Gelişmelerin kaçırılmaması ve daha iyi kullanıcı deneyimi için hamleler yapan yetkililer böylelikle bir adım öne çıkmayı hedefliyorlar.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x