Üye Kayıt Üye Giriş

Instagram Tamamen Facebook'un Oldu


Instagram Tamamen Facebook'un Oldu
 

Mobil cihazların gözde uygulaması Instagram'ın tamamen Facebook bünyesine dahil olduğu resmi kurumlarca onaylandı. Konuya dair açıklamalarda bulunan yetkililer son kullanıcı verilerini de paylaştı.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla önemli bir dönüm noktası yaşayan mobil sektör her geçen gün hayatımıza daha fazla girmeye devam ediyor. Donanımsal özelliklerin yanı sıra yazılım desteği ile yetenekleri arttırılan cihazlar, artık birçok konuda yardımımıza koşar oldu. Multimedya özellikleri ile başta internet alanında olmak üzere üst düzey kullanıcı deneyimi sunan uygulamaların en popüler isimlerinden birisi ise Instagram.

Fotoğraf işleme yazılımı olarak bilinen ve çeşitli filtreler yardımıyla çektiğiniz kareleri daha hoş görünüme kavuşturan servis, hatırlayacağınız gibi sosyal ağ Facebook'a satılmıştı. Gündeme bomba gibi düşen gelişme sonrası gözlerin çevrildiği M.Zuckerberg, 1 milyar dolar ile en büyük satın alımlarından birisine imza atmış oldu.

İlgili gelişme sonrası önemli güncellemeler kazanan Instagram 100 milyon kullanıcı barajına hızla yaklaşırken, ikilinin birleşme işlemlerine dair son pürüzler de ortadan kaldırıldı. Resmi makamların onay vermesinin ardından yürürlüğe konulan karar ile satış işlemi tamemen sonlandırılmış oldu.

Konuya dair açıklamalarda bulunan yetkililer birleşmeden dolayı memnuniyet duyduklarını, 8 kişilik Instagram ekibinin ise Facebook kampüsüne taşınarak ortak çalışma yürütecekleri bildirildi.

Ayrıca kullanıcı verileri konusunda da açıklamalarda bulunan firma, şu ana kadar ortalama 5 milyardan fazla fotoğrafın yüklendiğini açıkladı. Yeterince yüksek olan oran böylelikle platformun sahip olduğu kullanıcı ağının büyüklüğünü kanıtlar nitelikte.

Facebook'un 955 milyonu aşan potansiyelini de arkasına alması beklenen Instagram'ın yakın gelecekte iyi bir ivme yakalaması hedefleniyor. Üstelik resmileşen satın alma işlemi sonrası yazılımın Facebook'a da entegre edilmesi tekrar gündeme geldi. Fakat konuya dair resmi açıklama yapılmazken sistemin tam olarak nasıl kullanılacağı ise bilinmezliğini sürdürüyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x