Üye Kayıt Üye Giriş

Türkiye İnternet Kullanımında Sınıfta Kaldı


Türkiye İnternet Kullanımında Sınıfta Kaldı
 

World Wide Web Foundation denetiminde yapılan araştırma, internetin teknolojik ve sosyal etkisine göre ülkeleri sıraladı. Türkiye ise listenin alt sıralarında kaldı.

İnternete teknolojik erişim imkanları, online içerik bulunurluğu ve web'in sosyal etkilerinin ölçümlendiği 2012 Web Index araştırmasında İsveç birinci olurken, Türkiye 27. sırada yer aldı. İsveç'in ardından ABD'nin ikinci, İngiltere'nin ise üçüncü olduğu ölçümlerde, ilk on ülkenin altısı Avrupa'da bulunuyor.

World Wide Web'in icadında da adı geçen İngiliz bilgisayar bilimci Sir Tim Berners Lee önderliğinde gerçekleştirilen araştırma, interneti sadece teknolojik olarak değil, bir ülkenin vatandaşlarına online bilgi paylaşımı yapabilmeleri için sundukları ve web'in topluma nihai etkisini de göz önünde bulundurarak ölçümlüyor. Gelişmiş ve gelişmekte olan toplam 61 ülkenin ölçümlendiği indeks, internetin büyümesi, kullanımı ve etkisinin ilk defa çoklu boyutlu araştırılmasını temsil ediyor.

Listenin ilk 10'unda ise sırasıyla İsveç, ABD, İngiltere, Kanada, Finlandiya, İsviçre, Yeni Zelanda, Avustralya, Norveç ve İrlanda yer alıyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x