Üye Kayıt Üye Giriş

Yeni Kindle Fire'ların Tercihi Bing Oldu


Yeni Kindle Fire'ların Tercihi Bing Oldu
 

Amazon'un yeni nesil Kindle Fire tabletlerine dair ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Buna göre firmanın, varsayılan arama motoru olarak Google yerine Bing'i tercih ettiği açıklandı.

Son dönemde mobil sektörün akıllı telefon kategorisinde yaşanan yoğun hareketliliği şu sıralar tablet pazarı takip ediyor. Hatırlayacağınız gibi yakın zamanda sonuçlanan Samsung-Apple arasındaki davanın ardından, 1 milyar dolar tazminat ve ürün yasaklatma konuları sektörde deprem etkisi yaratmıştı.

Tablet alanında devam eden orta düzeyli seyir ise şu sıralar Amazon'un yeni ürünlerini ağırlıyor. Sanal dünyanın en ünlü alışveriş sitelerinden birisi olan platform; hem dünya çapında sahip olduğu kullanıcı potansiyelini daha iyi kullanmak, hem de daha fazla kişiye hitap edebilme adına farklı pazarlara yönelme kararı aldı.

Bu bakımdan Kindle Fire ile tablet üretimine giren şirket, özellikle yurt dışında önemli satış oranlarına ulaşmayı başardı. Maalesef ülkemize yönelik çalışmaları bulunmayan Amazon yakın zamanda yeni nesil tabletlerle karşımıza çıktı.

Amazon Kindle Fire HD ve Yeni Kindle Fire olmak üzere 2 farklı model geliştiren yetkililerin ürünleri hakkındaki tüm detayları sizlere aktarmıştık. Henüz sıcaklığını koruyan etkinliğin ardından bir açıklama ise Bing iletişim genel menajeri Adam Sohn'dan geldi.

Buna göre Amazon'un yeni tabletlerinde varsayılan arama motoru olarak Bing.com'un kullanılacağı müjdesini veren Sohn, kullanıcıların isterse Google ya da Yahoo'yu da seçebileceklerini sözlerine ekledi.

Fakat tercih konusunda dünya devi Google yerine Bing'i seçen firma akıllarda soru işareti bıraktı. Her ne kadar genel kanı itibariyle stratejik bir hamle olduğu düşünülse de, ortaklığın asıl sebebi varolan anlaşmalar. Mobil arenada Microsoft'un -BlackBerry RIM'den sonra- ikinci ana partneri olan Amazon bu yüzden tabletlerinde Bing'i kullanma kararı aldı.

Bing'in Kullanımı Yaygınlaşıyor

Online arama sektöründeki dilimini -comScore'a göre- %15.6'ya çıkarmaya başaran Bing, diğer taraftan yapılan altyapı ve veritabanı iyileştirmeleri ile en yakın rakibi Google'a her geçen gün bir adım yaklaşmaya devam ediyor.

Fakat diğer taraftan finansal açıdan adeta Microsoft için dert olan Bing, beklenmeyen kayıplar yaşayarak kritik dalgalanmalara maruz kaldı. Ziyaretçi trafiğinde istenileni veren site, gelir anlamında arzulanan seviyeye tam anlamıyla ulaşamadı. Konuya ilişkin şimdilik çözüm yolu geliştiremeyen ekip, artan ivme yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER