Üye Kayıt Üye Giriş

İşletmeler İçin Twitter Reklamları Yenilendi


İşletmeler İçin Twitter Reklamları Yenilendi
 

Mikro blog Twitter, küçük işletmeler için geliştirdiği reklam modelini kullanıcılardan gelen taleplere göre yeniden şekillendirdi. Site böylelikle reklamverenlerin en çok istediği 2 yeni özelliğe kavuştu.

İnternet artık sosyal medya odaklı bir yapı haline gelmeye başladı. Barındırdıkları birden çok servis ile tek çatı altında farklı kategorilerde hizmet vermeyi başaran platformlar, ek olarak arkadaş çevresiyle gelen samimi paylaşım ortamı yüzünden kişilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Öyle ki -Facebook'un 1 milyar üyeye gittiğini düşünürsek- oldukça geniş kullanıcı potansiyeline sahip olan servisler, ünlü marka ve isimleri de bünyesine çekmeyi başarıyor. Günümüzde birçok şirketin ürünlerine dair yenilikleri ilk olarak sosyal ağlardan duyurması dikkat çekerken, kullanıcı ile aktif iletişim imkanı cezbedici etken oluyor.

Reklam sektöründeki rollerinin farkında olan mikro blog Twitter ise bu yöndeki çalışmalarına ağırlık vererek, birçok üretici/yayıncının kendilerini 140 karakter ile ifade etmelerini sağlıyor. Öyle ki işi bir adım ileriye götüren yetkililer, rakiplerinin pek önemsemediği küçük işletmeler için reklam modelini hayata geçirdi.

Gelir anlamında belirli çerçeveye sahip olan ufak çaplı firmaların daha fazla kişiye ulaşıp satış oranlarını arttırması için böylesi bir yenilik yapan Twitter, yapılan açıklama ile gelen talepler doğrultusunda düzenlemeye gittiğini bildirdi.

Buna göre mikro blog, reklamlardan alınan etkileşimlerin izlenebilmesi için "takipçi değişim grafiği"ni geliştirdi. Böylelikle küçük işletmeler yaptıkları reklamın hedefine ulaşıp ulaşmadığını, en çok hangi zaman dilimlerinde geri dönüş aldıklarını ve yayınlanan reklamlar neticesinde takipçi sayısındaki dalgalanmayı izleyebilecekler.

Diğer taraftan Twitter'ın en önemli gelir modeli olarak görülen "Promoted Tweets/Promosyonlu Tweet'ler" seçeneği daha esnek hale getirildi. Yerleştirilen "manuel" butonu sayesinde promosyonlu gönderilere müdahale edilmesi sağlanarak, reklamverenin istekleri doğrultusunda düzenlemeler yapmasının önü açıldı.

Reklamlardan önemli oranlarda kazanç elde eden mikro blog, servisteki değişimler ile global anlamda yüksek etkileşim yaratmayı, bu sayede hem ilgili firmanın hem de Twitter'ın hedeflerine ulaşmasını arzuluyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x