Üye Kayıt Üye Giriş

Taliban'ın Gizli Silahı: Facebook


Taliban'ın Gizli Silahı: Facebook


Taliban militanlarının sahte kadın profilleri açarak, çeşitli ülkelerin ordularında görev yapan askerlerle sanal arkadaşlık kurduğu ortaya çıktı!

Tüm dünya Facebook'taki en önemli güvenlik açığının gizlilik ayarlarından doğabileceğini düşünürken, Taliban militanları sosyal ağı çok daha farklı bir biçimde kullanıyor. Kadın kimliğiyle sahte Facebook profilleri oluşturan Taliban, bu hesaplarla savaşta bulundukları orduların askerleriyle sanal arkadaşlık kuruyor. Militanlar "yeni arkadaşlarıyla" sohbet ederken, laf arasında yapılacak operasyonlarla ilgili bilgi koparmaya çalışıyor.

Avustralya başta olmak üzere, çeşitli ülkelerinin ordularının bu yöntemle Taliban tarafından hedef alındığını öne süren Sunday Telegraph gazetesi, ordu personelinin sadece gizlilik ayarlarına odaklanan güvenlik önlemlerinin yetersizliğine dikkat çekiyor.

Facebook'a eklenen fotoğraflarda özellikle ordu mensuplarının konum bildirimi özelliğini kullanması, önemli bir güvenlik zaafiyeti olarak görülürken, asker yakınlarının da gizli bilgileri online olarak paylaşmaması öneriliyor.

Geçtiğimiz günlerde üç askeri öldürülen Avustralya hükümetinin, yıl sonuna kadar personeli için yeni bir sosyal medya rehberi hazırlayacağı belirtiliyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x