Üye Kayıt Üye Giriş

GoDaddy Hack Saldırısını Yalanladı


GoDaddy Hack Saldırısını Yalanladı


Dün akşam yaşanan, ünlü hacker grubu Anonymous'un yaptığı iddia edilen, dünyanın en büyük hosting ve alan adı sağlayıcısının çökmesine ilişkin hack söylentileri resmi makamlarca yalanlandı.

İnternet kullanıcılarının kendi sitelerini açarak yayın yapmaları için gereken hosting ve domain (alan adı) hizmeti veren GoDaddy sıkıntı bir süreç içerisine girdi. Sektörünün en büyük isimlerinden olan platform, dün akşam resmi Twitter profilinden geçtiği ileti ile sitede sorun olduğunu ve çözüm için çalıştıklarını bildirdi.

Fakat kısa sürede birçok müşteriye yansıyan problem, hizmet alan kullanıcıların sitelerinin çevrimdışı olmasına sebep oldu. Sistem kaynaklarında önemli bir çökme yaşayan firma sosyal ağlardan eleştiri yağmuruna tutulurken, olayın hack saldırısı olabileceği iddiaları dolanmaya başladı.

Çok geçmeden dünyanın en büyük hacker gruplarından olan Anonymous, mikro blog Twitter üzerinden saldırıyı üstlenerek #tangodown etiketiyle DDoS saldırısı yaptıklarını ve başarılı olduklarını bildirdi.

Şirket bünyesinden resmi açıklama ise henüz yeni geldi. Buna göre tüm sistemin çökmesi hakkında Anonim grubunun söyledikleri yalanlanırken, herhangi bir hack ya da DDoS saldırısının olmadığının altı çizildi. Problemin ağ yapısında kaynaklanan sorun ve akabinde gelişen yönlendirici data tablolarındaki sıkıntı sebebiyle meydana geldiğini belirten yetkili, üye verilerinde herhangi bir kaybın olmadığını ekledi.

Diğer taraftan Anonymous üyesi AnonymousOwn3r, yazdığı tweet ile saldırısıyı tüm camianın değil sadece kendisinin yaptığını söyledi.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER