Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook Arama Motoru Yapıyor


Facebook Arama Motoru Yapıyor
 

Teknoloji konferansında açıklamalarda bulunan Facebook'un kurucu ve CEO'su M.Zuckerberg, arama motoru konusunda çalıştıklarını doğrulayarak oldukça farklı bir noktaya dikkat çekti.

Sosyal ağ oluşumunda uzun zamandır liderlik koltuğunu bırakmayan Facebook cephesi farklı konularla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Kategorisinin en büyük ve kapsamlı ismi olmayı başaran platform, dünya çağındaki 1 milyara yaklaşan üye sayısı ile gücüne güç katıyor.

Birçok ünlü markanın da dahil olmasıyla birlikte sosyal medya sektöründe merkez olma yolunda ilerleyen sosyal ağ, son olarak Instagram satışının resmi olarak onaylanmasıyla derin bir nefes almıştı.

Kısa süre önce düzenlenen TechCrunch Disrupt teknoloji konferansında birtakım açıklamalarda bulunan M.Zuckerberg, havada kalan kimi konulara açıklık getirdi. Kulislerde dolaşan Facebook akıllı telefon iddialarını açık şekilde yalanlayarak böylesi bir hamlenin çok yanlış tercih olacağını dile getiren CEO, yakın zamanda dolanan arama motoru dedikodularını da yanıtladı.

Zuckerberg arama motoru kurulacağı yönündeki sorulara, Facebook'un insanların sahip olduğu soruları cevaplamak için benzersiz bir şekilde yerini aldığını, kimi noktalarda bunu yapabileceklerini ve ekibinin konu üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Konuşmasına devam eden yönetici, günde yaklaşık 1 milyar sorgunun gerçekleştirildiğini fakat kendilerinin daha farklı mantık ile çalıştıklarını belirtti. Yapılan arama sonuçlarında binlerce sitenin listelendiğini ancak kendilerinin özel, kişinin isteğine uyan spesifik veriler üzerinde yoğunlaştıklarını ekledi.

Facebook'a entegre olabileceği düşünülen arama motorunun halihazırda devam eden Bing anlaşmasını nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor. Zira şu an yapılan sorgular neticesinde Microsoft'un Bing servisi kullanılıyor. Sadece sosyal ağ hizmeti yerine farklı alanlara da yönelen kurucunun gelecek kararları bakalım ne derece etkili olacak.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x