Üye Kayıt Üye Giriş

iPhone 5'e Rakiplerinden İnce Gönderme!


iPhone 5'e Rakiplerinden İnce Gönderme!
 

Akıllı telefon sektörünün iki büyük ismi olan Samsung ve Nokia, Apple'ın kısa süre önce tanıttığı 6. nesil cihazı iPhone 5'e oldukça ince göndermelerin bulunduğu bu afişi yayınladı.

Mobil sektörün dönüm noktalarından kabul edilen akıllı telefon pazarında sular durulmak bilmiyor. Her geçen gün gelişen teknoloji sonucu ortaya çıkan üstün özellikteki cihazlar, işletim sistemi ve yazılım desteği ile yetenekleri arttırılarak görücüye çıkmaya devam ediyor.

Android ve iOS arasında yaşanan yoğun savaşın yanı sıra Apple'ın diğer üreticilere olan sert tutumunu hepimiz açıkça biliyoruz. Son olarak meydana gelen -ve aslında arkaplandaki Android'i hedef aldığı düşünülen- patent davası sonucu 1 milyar dolar gibi oldukça yüksek tazminat davasına çarptırılan Samsung, bu yüzden bir nebze itibar kaybı yaşadı.

Teknoloji devi Apple ise geçtiğimiz Çarşamba günü düzenlenen etkinlikle uzun süredir merakla beklenen 6. nesil akıllı telefonu iPhone 5'i görücüye çıkardı. Lansmana kadar hakkında çıkan sızıntı değerindeki haberleri doğrular nitelikte ürün tanıtan Tim Cook sunum sonrası eleştirilerin hedefi oldu.

Ekranın uzaması haricinde önemli sayılabilecek yenilik katamayan yetkililer adeta iPhone 4S'e yakın bir telefon yayınladılar. Öyle ki kimi kullanıcılar isminin iPhone 5 değil, iPhone 4S+ olması gerektiğini savunarak firmanın beklentilerin altında kaldığını dile getirdiler.

Büyük yankı uyandıran ürün sonrası rakiplerin de sesi çıkmaya başladı. Samsung yayınladığı "It dosen't take a genius / Onu anlamak için dahi olmaya gerek yok" başlıklı afişinde iPhone 5 ve Galaxy S3'ü karşılaştırdı. 12 maddeye 27 özellikle karşılık veren Güney Koreli firma, ürünlerinin üstünlüğünü açıkça listelerken Apple'ın mottosuna göndermede bulundu.

Nokia ise #switchtolumia etiketiyle resmi hesabından geçtiği "Lumia 920: Kablosuz şarj, muhteşem kamera, eldiven ile kullanabileceğiniz ekran ve daha fazlası. Hayır, dahi olmaya gerek yok." tweet'i ile, benzeri göndermeyle iPhone 5'ten daha üstün olduklarını ima etti.

Fakat pazarlama başarısı birçok otorite tarafından kabul edilen Apple, onca eleştiriye rağmen ön sipariş rekoru kırarak finansal açıdan parlak günlerin geleceğinin sinyallerini verdi.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x