Üye Kayıt Üye Giriş

Google'dan Instagram'a Rakip Geliyor


Google'dan Instagram'a Rakip Geliyor


Dün yaptığı bir açıklama ile Nik Software yazılım şirketini bünyesine kattığını açıklayan Google'ın, firmanın uygulaması olan Snapseed ile Instagram'a rakip olması bekleniyor.

Sürpriz bir kararla fotoğrafçılıkla ciddi anlamda ilgilenenler için yazılım ve uygulama geliştiren Nik Software firmasını satın alan Google'ın ünlü fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'a rakip olması bekleniyor.

Beklentinin sebebi ise Nik Software'in sahip olduğu iOS platformunda kullanılan Snapseed isimli uygulama. Instagram'a benzeyen efektlere sahip olan iOS uygulamasının hem iPhone hem iPad sürümü bulunuyor. 4.99 dolardan satılan uygulamanın Android versiyonunun da çıkması bekleniyordu.

Nik Software 17 yıldır sektörde bulunan bir yazılım şirketi. Özellikle profesyonellere yönelik yazılımlarıyla bilinen şirket farklı yazılımlarla bu alanda hizmet veriyor. Öte yandan Google'ın firmayı hangi fiyattan satın aldığı açıklanmadı.

Nisan ayında Facebook tarafından satın alınan Instagram, 100 milyon üyesi ile önemli bir fotoğraf paylaşım hizmeti oldu. Buradaki potansiyeli gören Google da Nik Software ve Snapseed ile Instagram'a rakip bir servis üretmeyi planlıyor. Halen Google+ hizmeti ile fotoğraf paylaşım konusunda çalışmalar yapan Google'ın şimdilik sadece iOS'da bulunan SnapSeed uygulamasını ücretsiz hale getirerek Android sürümünü de çıkarması bekleniyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER