Üye Kayıt Üye Giriş

Google Plus Yarım Milyar Üyeye Çok Yakın


Google Plus Yarım Milyar Üyeye Çok Yakın
 

Sosyal ağ kategorisinin son üyelerinden olan ve Google'ın geliştirdiği Google Plus'ın son kullanıcı verileri açıklandı. Peki 12 aydır hizmet veren platform bünyesinde şu an kaç kişi var dersiniz?

Günümüzde internet terimi artık sosyal ağ cephesine kaymış durumda. Kişilerin ihtiyaç duydukları neredeyse tüm servisleri tek çatı altında toplayan platformlar, bu sayede adeta sanal dünyanın merkezi olma yolunda ilerliyorlar.

Öyle ki her geçen gün hayatımızda daha fazla yer edinen servisler ziyaretçi trafiği anlamında ortalamanın oldukça üzerindeler. Zira son olarak web analiz uygulaması Alexa'nın yayınladığı rapora göre dünyanın en çok tıklanan sitesi Facebook.com olurken, arama motoru Google'ın yıllardır süren hükümdarlığı sona ermişti.

Konuya ilişkin kategorinin en genç üyesi ise Google+. Henüz proje aşamasındayken dahi büyük yankı uyandıran ve Facebook katili olarak anılmaya başlanan hizmetin, rekabeti kızıştırarak sosyal ağ mantığına farklı bir bakış açısı kazandırması bekleniyordu.

Üye sayılarında istediği hızı yakalayamayan Google Plus'ın uzun zamandır arzuladığı hareketlenmeler henüz yeni başlıyor. Şirket adına açıklamalarda bulunan Vic Gundotra, sitenin şu sıralar aylık 100 milyonu aktif olmak üzere toplamda 400 milyon kullanıcıya ulaştığını dile getirdi.

Resmi profil sayfasından yayınladığı mesaj ile 12 aydır yayında olan servisin kısa sürede yakaladığı başarıdan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Gundotra, önemli bir kilometre taşını geride bıraktıklarını müjdeledi. Şubat ayında 100 milyon, Temmuz'da ise 250 milyon kayıtlı üyesi bulunan Google+ böylelikle 2 ay içerisinde 150 milyon yeni üye kazanmayı başardı.

En büyük rakibi Facebook'un potansiyel olarak yaklaşık 10 kat daha büyük olmasına karşın, M.Zuckerbeerg'ün 100 milyon kayıtlı üyeye birkaç yılda ulaşmayı başarabildiğini de unutmamak gerekir. Bakalım ilerleyen dönemlerde Google+ ekibi Facebook'u yakalayabilecek mi.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER