Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook'ta Kazaya Gülene Hapis Cezası


Facebook'ta Kazaya Gülene Hapis Cezası


Aracıyla çarptığı başka bir aracın aldığı hale gülen bir durum güncellemesi yayımlayan Paula Asher (18), jüri tarafından hapis cezasına çarptırıldı.

Gün geçmiyor ki sosyal medya ile ilgili ilginç bir gelişme yaşanmasın. Bugün ortaya çıkan bir haber, bu haftanın en ilginç sosyal medya haberi olabilir.

Zira Paula Asher adlı 18 yaşındaki bir kadın, aracıyla yaptığı kaza hakkında yazdığı durum güncellemesi sayesinde mahkemeye verildi ve jüri karşısına çıktı.

Kazada çarptığı araçta bulunan kişiler hakkında 'LOL' (Laugh Out Loud) kelimesini kullandığı için hakkında tazminat davası açılan Asher için mahkemeden çıkan karar oldukça ilginçti.

Jürinin aldığı karara göre Facebook'ta bulunan durum güncellemesini silmesi gereken Asher, sözlerini 'yutmamak' için bu kararı uygulamayacağını açıklayınca, işler iyice karıştı.

Yargıç mahkeme emrini tanımamak suçundan Asher'a hızlıca iki günlük bir hapis cezası kararı çıkarttı. Asher'da konu ile ilgili olarak 'Facebook'tan bir şeylere gülmenin suç olduğunu bilmiyordum' sözlerini kullandı.

Tabii jürinin 'durum silme' kararı aldığı sırada hangi gerekçeyi sunduğu konusu hala muallak. Asher'ın ayrıca kaza alanından habersiz şekilde kaçmak suçundan da yargılanacağı açıklandı.

Jüri Asher'ın iki günlük cezasını hemen çekmesine ve duruşmanın 29 Eylül tarihinde devam etmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe ertelemiş oldu.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x