Üye Kayıt Üye Giriş

iOS 6'da YouTube Uygulaması Hala Var!


iOS 6'da YouTube Uygulaması Hala Var!
 

Apple'ın dün akşam saatlerinde yayınlanan yeni mobil işletim sistemi iOS 6'da artık YouTube uygulamasının olmayacağı söylense de, arayüzdeki bu görüntü önemli bir ayrıntıyı ortaya çıkardı.

Birçok otorite tarafından teknolojiye yön veren şirketlerden birisi olarak kabul edilen Apple cephesi gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Kısa süre önce ses getiren etkinlik ile 6. nesil akıllı telefonu iPhone 5'i görücüye çıkaran firma, genel yapı itibariyle beklentilerin altında kalınca eleştirilerin hedefi olmuştu.

Ekranın uzaması dışında -önceki sürüm geçişlerine nazaran- önemli sayılabilecek yenilik (örneğin yakın iletişim (NFC) desteği) göremeyen kullanıcılar, bu yüzden yeni cihaza karşı ön yargıyla yaklaştılar. Diğer taraftan adeta Google'a cephe alan Apple yönetimi, uzun zamandır kullanılan ve arayüze entegre olarak gelen Google Maps ve YouTube uygulamaları ile bağlarını kopararak kendi servislerini devreye almıştı.

Android'in geliştiricisi olmasından dolayı Google'a karşı böylesi bir hamle yaptığı düşünülen teknoloji devi, dün akşam iOS 6'yı indirmeye sundu. 200'ü aşan yeniliğin yer aldığı işletim sistemi için damarı kesilen YouTube da kendi uygulamasını geliştirerek kısa sürede Apple uygulama mağazasında 1 numaraya yükseldi.

Fakat her ne kadar entegre YouTube desteğinin iOS 6'da yer almayacağının altı çizilerek dile getirilse de, arayüzde karşılaşılan bu ekran sayesinde Apple'ın tam anlamıyla video izleme platformundan vazgeçemediği ortaya çıktı.

Zira çektiğiniz herhangi videoyu paylaşmak istediğinizde açılan ekranda halen eski YouTube yer alırken, bunun kasten mi yapıldığı yoksa gözden kaçırılmış olduğu bilinmiyor. Üstelik tıkladığınız zaman aktif olarak çalışan servis alışılmış logosuyla yer alıyor.

iPhone kullanıcılarını oldukça şaşırtan olay hakkında resmi açıklama henüz gelmezken, YouTube'un resmi yazılımı ise büyük ilgi toplamaya devam ediyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x