Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook'tan Paylaşılan Hareket Yeniliği


Facebook'tan Paylaşılan Hareket Yeniliği
 

Sanal dünyanın popüler sosyal ağı Facebook, yaptığı açıklama ile gizlilik konusundaki yeni servisi "Paylaşılan Hareket" eklentisini duyurdu. Peki sistem tam olarak ne işe yarıyor?

Artık internet denildiğinde akıllara gelen ilk adreslerden olan sosyal ağlar her geçen gün gelişmeye ve kişilerin hayatında yer edinmeye devam ediyor. Öncülüğünü Facebook'un yaptığı sektör, birden çok hizmeti tek çatı altında toplaması açısından kullanıcı tercihlerinde ilk sırada yer almayı başarıyor.

Son olarak mobil yazılımını yenilemenin yanında Android kullanıcılarına özel test edilmeye başlanan "Fotoğraf Senkronizasyonu" özelliği ile kişilerin çektikleri fotoğrafları otomatik olarak Facebook profillerine yükleyen yetkililer, böylece daha hızlı ve dinamik paylaşımın önünü açmış oldular.

1 milyara yaklaşan üye sayısı ile internetin en çok ziyaret edilen web sitesi olma ünvanını elinde bulunduran platform, resmi blog'undan yaptığı açıklama ile gizlilik ayarlarına dair yeni eklentisini duyurdu.

Buna göre Türkçe'ye "Paylaşılan Hareket" olarak çevirebileceğimiz sistem ile profilinizle ilişkili -diğer sitelerde kullandığınız- uygulamaların gizlilik ayarlarına müdahale ederek paylaşımları denetlemeniz mümkün hale geliyor. Diğer taraftan ilgili içerikler için hedef kitlesi belirleyerek yazılımların sadece o kullanıcı grubu ile paylaşım yapmasını sağlayabiliyorsunuz.

Open Graph oluşumuna dahil olan tüm servisler için geçerli olan yenilik, üyelerin en çok rahatsız olduğu gizlilik sorunlarına farklı bir çözüm getirmesi açısından önem arz ediyor. Artık günümüz sosyal ağ kullanımında "gizlilik" kelimesinin kişiler için ne anlama geldiğinin farkında olan internet devleri, konunun üzerine titizlikle giderek akıllardaki soruların giderilmesini amaçlıyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x