Üye Kayıt Üye Giriş

Steve Wozniak iPhone 5 Kuyruğunda


Steve Wozniak iPhone 5 Kuyruğunda


Apple'ın kurucularından olan Steve Wozniak, firmanın her yeni ürününde görmeye alışkın olduğumuz hareketini tekrarlayarak bu sefer de yeni iPhone 5'i satın almak için kuyruğa girdi.

Teknolojinin en değerli markalarından birisi olan Apple cephesinde yaşanan yüksek tempo tüm hızıyla devam ediyor. Ürettiği cihazlar ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran firma, gerek donanım gerek yazılım özellikleriyle rakiplerine nazaran bir adım öne çıkmayı başarıyor.

Mimarisini Steve Jobs'ın oluşturduğu pazarlama stratejisi ile her yeni ürününde beklentilerin üzerinde finansal gelir elde eden şirket, son olarak görücüye çıkardığı 6. nesil akıllı telefonu ile büyük ilgi toplayarak 24 saatte rekor kırmayı başarmıştı. Ekranın uzaması dışında gerçek anlamda yenilik içermeyen ürün bu yüzden ağır eleştirilere maruz kaldı.

Ayrıca işletim sistemini de güncelleyerek iPhone 5 ile iOS 6'ya kavuşan firma, 200'ü aşkın güncellemenin yer aldığı paket ile daha üst kullanıcı deneyimi sunmaya başladı. Bu sürümle birlikte Google Maps ve YouTube ile olan bağlarını koparan Apple, özellikle kendi harita servisine gelen şikayetlerle başını ağrıtmıştı.

Genel anlamda memnuniyeti sağlayamayan firma, harita konusunda henüz acemi olduklarını ve gelecek süreçte daha iyi servis vereceklerini söyleyerek kullanıcılarından biraz sabır istedi.

Diğer taraftan yavaş yavaş çeşitli ülkelerde satışa sunulmaya başlayan iPhone 5 kuyrukların oluşmasına sebep oldu. Apple'ın kurucularından olan Steve Wozniak ise her yeni Apple ürününde alışkanlık haline gelmiş davranışını yineleyerek kuyruğa girdi. Olayın kendisi için eğlence olduğunu dile getiren Wozniak, gönderdiği fotoğraf ile 7. sırada kendisine yer bulduğu grup arkadaşlarını tanıttı.

Böylelikle Apple için farklı bir reklam yolu olan Wozniak, Jobs ile temellerini attığı şirkete bu şekilde katkı sağlıyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x