Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook'ta Kritik İleti Açığı


Facebook'ta Kritik İleti Açığı


Sosyal ağ Facebook'ta keşfedilen bu açık sayesinde arkadaşlarınızın duvarında bir nevi silinmeyen paylaşımlarda bulunabilmeniz mümkün hale geliyor. Detaylar haberimizde.

Artık internet denildiğinde akıllara ilk gelen isimlerin başında sosyal ağlar yer alıyor. Sahip oldukları milyonlarca kullanıcı ağı ile yoğun ziyaretçi trafiğine sahip olan siteler, tek merkez altında sunulan geniş servis imkanı sayesinde hizmet anlamında ilk sıraya oturmayı başarıyorlar.

Öncülüğünü Facebook'un yaptığı sektör her geçen gün gelişerek hayatımıza bir adım daha girmeye devam ediyor. Son olarak "Paylaşılan Hareket" adıyla gizlilik ayarlarına getirilen yenilik sayesinde, profillerde kullanılan ek uygulamalara kritik sınırlamalar getirilmişti.

Diğer taraftan mobil yazılımlarını yenileyen yetkililer, Android işletim sistemine özel geliştirilen fotoğraf senkron fonksiyonuyla cep telefonu ile çekilen karelerin eş zamanlı olarak üye profillerine yüklenmesine olanak sağladı.

Güvenlik konusunda katı kurallara sahip olan Facebook cephesi, keşfedilen yeni açık ile zor günler geçiriyor. Yapılan açıklamaya göre bulunan yöntem sayesinde arkadaşlarınızın duvarına bir çeşit silinmeyen iletiler bırakabilmeniz mümkün oluyor.

Açık Tam Olarak Nasıl İşliyor?

Bahsi geçen açığın temeli "kişi engelleme" sistemindeki soruna dayanıyor. Listenizdeki herhangi bir kullanıcıyı engellediğinizde, ilgili kişinin o güne kadar duvarınızda paylaştığı içeriklerin artık görüntülenemeyeceği bildiriliyor. Fakat durum sadece her iki taraf için bu şekilde işliyor.

Asıl sorun, engellenen kişinin duvarınızda daha önce paylaştığı gönderilerin arkadaş listenizdeki diğer tüm kullanıcılar tarafından görüntülenmeye devam etmesi. Yani engellediğiniz üyenin duvarınızdaki iletileri sadece siz ve kendisi için yayından kaldırılıyor.

Facebook bünyesinde paylaşılan küfür, argo ya da cinsel odaklı içerikler düşünüldüğünde ortaya istenmeyen durumların çıkması muhtemel hale geliyor. Paylaşımları silmek için engeli geri kaldırmanız gerekiyor. Yetkililer durum hakkında bilgilendirilirken sorunun ise en kısa zamanda çözüleceği iletildi.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x