Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook'tan Hediye Gönderme Dönemi


Facebook'tan Hediye Gönderme Dönemi
 

Artık internetin en popüler platformlarından olan Facebook üzerinden arkadaşlarınıza hediye gönderebileceksiniz. İşte karşınızda sosyal ağın yeni gelir modeli olan "Hediyeler".

İnternetin en popüler oluşumlarının başında gelen sosyal ağlar artık birçok alanda hizmet verir hale geldiler. Uygulama ve servisler sayesinde eğlenceden iş dünyasına geniş bir yelpazede kullanıcıların yardımına koşan platformların liderlik koltuğunda tahmin edebileceğiniz gibi uzun süredir Facebook yer alıyor.

Son olarak site içerisindeki sahte profil ve sayfa beğenilerini saptamak amacıyla kapsamlı çalışma başlatan yöneticiler; Lady Gaga, Rihanna gibi ünlü isimlerin yanı sıra Zynga ve Farmville'ın sayfalarında önemli hayran kayıplarının yaşanmasına neden oldular.

Diğer taraftan özellikle son dönemde gerçekleştirdiği satın alımlarla dikkat çeken M.Zuckerberg, Facebook'un her geçen gün temel sosyal ağ mantığından sıyrılarak farklı alanlarda hizmet vereceğinin ilk sinyallerini vermişti. Mobil platformlara yönelen site, hatırlayacağınız gibi Karma'yı bünyesine katmıştı.

Kişilerin arkadaşlarına hediye göndermelerini sağlayan hizmetin tam olarak nasıl entegre edileceği konuşulurken, ilgili sorunun cevabı resmi kaynaklardan geldi. Şirket bünyesinden yapılan açıklamaya göre "Hediyeler" adındaki sistem ile yeni gelir modelini tanıtıldı.

Üyeler böylelikle arkadaş listesindeki diğer kullanıcılara Starbucks, Gund ya da Magnolia Bakery gibi ünlü markalardan hediyeler gönderebilecek. Profillere yerleşecek özel buton aracılığıyla kullanılacak "Hediyeler", ek olarak doğum günü veya evlilik yıldönümü gibi özel günlerde de devreye girecek.

Herhangi bir arkadaşınıza hediye gönderdiğinizde, bildirim vasıtasıyla ilgili kişinin gerekli iletişim adresini girmesi isteniyor. Ayrıca dilerseniz arkadaşınıza hediye seçme alternatifi de sunabiliyorsunuz. Ücretler üzerinde belirli miktar kesinti uygulayacak olan Facebook, böylelikle farklı gelir modeli yaratmayı başardı.

Şimdilik sadece ABD üzerinde aktif olan sistemin yakın sürede tüm dünyaya yayılması bekleniyor. Bakalım sosyal ağın hediye gönderme platformu ne derece ilgi görecek bekleyip göreceğiz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x