Üye Kayıt Üye Giriş

Google Aramalarına Fragman Desteği Geldi


Google Aramalarına Fragman Desteği Geldi
 

İnternetin en ünlü servislerinden arama motoru Google, sinema filmlerine dair yapılan sorgu sonuçlarını yenileyerek yapımların vizyon bilgileriyle birlikte fragmanlarını da yayınlamaya başladı.

Sanal dünya denildiğinde akıllara ilk gelen adreslerin başında şüphesiz Google yer alıyor. Bilgisayar kullanıcılarının günde en az bir kez olsun ziyaret ettiği platform, arama motoru kategorisinin yıllardır devam eden yegane lideri.

Sahip olduğu geniş veri tabanı sayesinde gün içerisinde gerçekleştirilen milyonlarca arama sorgusuna cevap veren servis, kısa süre önce yayınladığı özel Doodle aracılığıyla sektördeki 14. yılını geride bıraktı. Diğer taraftan Güney Kore merkezli Samsung'la güçlerini birleştirerek patent davaları konusunda Apple'a cephe alan teknoloji devi, ek olarak belirlenecek yeni stratejik planlar ile gelecek dönemde yeni bir seyir almayı hedefliyor.

Site bünyesindeki çalışmalarını sürdüren yetkililer, yapılan açıklama ile arama sonuçlarındaki ufak düzenleme hakkında bilgi verdiler. Buna göre sinema filmlerine dair gerçekleştirilen arama sorgularında bulunduğunuz bölgeye özel gösterim tarihi ve saati gibi temel unsurları paylaşan Google, artık ilgili yapımların fragmanlarına da yer veriyor.

Açılır pencere (pop-up) şekilende gösterilen birkaç dakikalık fragmanlar için altypaı olarak YouTube servisi kullanılıyor. Örneğin "İstanbul için filmler" şeklindeki aramalarda devreye giren yeniliğin kısa süre içerisinde tüm dünyaya sunulması bekleniyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x