Üye Kayıt Üye Giriş

ICQ Efsanesi Windows 8 ile Geri Dönüyor


ICQ Efsanesi Windows 8 ile Geri Dönüyor


Bir dönemin en popüler sohbet yazılımlarından olan ICQ'nun yayınlanan son reklam filmi, efsane uygulamanın Windows 8 ile geri dönebileceğinin sinyallerini verdi. İşte konuşulan o reklam.

Sanal dünyanın en çok ilgi çeken kategorilerinin başında sohbet yazılım ve platformları geliyor. Kişilerin birbirleriyle bağlantı kurmalarını sağlayan sistemler, yazılı iletişimin yanı sıra görüntülü konuşma sağlamaları açısından da tercih sebebi oluyor.

Gelişen teknolojiyle paralel yönde değişen ihtiyaçlar neticesinde, chat servislerinin popüleritesi her geçen gün hızla artıyor. Konunun en bilinen isimlerinden birisi ise şühesiz ICQ.

1996 yılında İsrail merkezli Mirabilis tarafından geliştirilen uygulama, zamanın şartlarına göre sunduğu yenilikçi çözüm ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 2 yıl sonra AOL tarafından 400 milyon dolara satın alınan firma, 2001 yılıyla birlikte 100 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı.

 

 

Daha sonra yaygınlaşmaya başlayan Windows Live Messenger, Facebook gibi modern sistemler ile kan kaybetmeye başlayan ICQ, sahip olduğu ağı hızla kaybetmeye başladı. 2010'da Rusya'dan Digital Sky Technologies'e 187.5 milyon dolara satılan platform şu sıralar geri dönüş sinyalleri vermeye başladı.

Zira 2011 yılında Windows Phone 7 için çekilen reklam filmini düzenleyen şirket, son sahnede kameranın uzaklaşması ile Windows 8 tablet üzerinde logosunu yayınlıyor. Bu da birçok çevre tarafından Windows 8 işletim sistemi ile yeniden doğuşun sembolü olarak yorumlanıyor.

Henüz konuya ilişkin resmi açıklama gelmemesine rağmen iddanın doğru olabileceği, efsanenin geri döndüğü kulislerde konuşuluyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER