Üye Kayıt Üye Giriş

Yandex, Türk İnternet Profilini Çıkardı


Yandex, Türk İnternet Profilini Çıkardı


Ağustos 2012 verilerini kapsayan Yandex'in raporu, Türkiye'deki internet kullanıcılarının ve mobil cihaz kullananların ana özelliklerini ve aktivitelerinin ana hatlarını kapsıyor.

Ülkemizde yoğun yatırımlarıyla birinci yılını geride bırakan Yandex, ücretsiz web analiz aracı olan Yandex.Metrica tarafından sağlanan bilgileri bir araya getirerek, ülkemizdeki internete giren kitlenin alışkanlıklarını ve yaptıkları aktiviteleri çıkardılar.

Türkiye'deki İnternet Kullanan Kişi Sayısı:

Türkiye'de şuan 35 milyondan fazla internet kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların çoğu web sayfalarını masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlardan görüntülüyor.

İnternet’e mobil cihazlardan erişen kullanıcı sayısı da hızla artmakta olduğu aşağıdaki tabloda görülüyor.. 2012’nin 2. çeyreğinde en az 10.6 milyon mobil İnternet kullanıcısı bulunuyor.

Bu rakam geçen sene göre aynı dönemden itibaren sayının iki katına çıktığını göstermektedir. İnternete erişimde mobil cihazlar ile bilgisayarları karşılaştırdığımızda neredeyse yarı yarıya bir bölüşüm bulunuyor. Bu da kullanım detayları açısından oldukça önemli.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER