Üye Kayıt Üye Giriş

Google'dan Niels Bohr'un 127. Doğumgünü Logosu


Google'dan Niels Bohr'un 127. Doğumgünü Logosu


Özel günlerde logosunu değiştiren Google, bugün için de özel bir Doodle hazırladı. Ünlü bilim insanı Neils Bohr'un 127. doğumgününü unutmayan arama motoru yeni bir çalışmaya imza attı.

Zaman zaman ülkemizle ilgili özel günlerde logo hazırlamadığı için eleştirilen Google, bugün Niels Bohr'un doğumgünü için bir çalışma hazırladı. Ünlü bilim insanı için bilimsel bir logo yani Doodle hazırlayan arama motorunda bu logoya tıkladığınızda Niels Bohr ile ilgili arama sonuçlarına ulaşıyorsunuz.

Niels Bohr kimdir?

Fizikçi olan Niels Bohr, 7 Ekim 1885 yılında Danimarka'nın Kopenhag şehrinde dünyaya geldi. Kuantum fiziğinin gelişmesinde öncü bilim insanlarından biri olan Bohr, atom çekirdiği için 'sıvı damlacığı modeli'ni geliştirdi. 1922 yılında Nobel Fizik ödülünü de alan Bohr, II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan atom bombasının geliştirilmesine katkıda da bulunmuştur. Savaştan sonra Kopenhag'a dönen Bohr 1962 yılında öldü.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER