Üye Kayıt Üye Giriş

Google'ın Hatası Hisselerine Yansıdı


Google'ın Hatası Hisselerine Yansıdı


Genellikle çeyrek raporlarını açıklamak için borsanın kapanmasını bekleyen Google, dün bir hata yaparak gün içerisinde raporu yayımlayınca, hisseleri bir anda ciddi düşüşe geçti.


Google dün üçüncü çeyrek raporlarını gün içerisinde açıkladı ve teknoloji ile internet dünyası bu duruma oldukça şaşırdı. Zira firma genellikle raporlarını açıklamadan önce borsanın kapanmasını bekler ve öyle hareket ederdi.
 


Dün gerçekleşen durum ise biraz farklıydı. Çalışanlarından birinin izinsiz olarak bir raporu yayımlaması sonucu, 2012 yılının üçüncü çeyrek raporlarını halka açıklamak durumunda kalan Google, bunu borsadaki hisselerinin yüzde 8 oranında yani 60$'lık bir düşüşe geçmesiyle biraz pahalıya ödemiş oldu.

Eğer Google'ın bu raporu iyi haberleri bir an önce vermek istemesi nedeniyle erkenden yayımladığını düşünüyorsanız çok yanıldığınızı da belirtelim.

Çünkü Google'ın bu çeyrekte tek artış gösteren kalemi gelirleri oldu. Gelirler yüzde 18.6 oranında artarak 11.06 milyar $ seviyesine yükselmiş durumda.

Fakat hisseleri The Wall Street uzmanlarının düşündüklerinin aksine tahminlerin aşağısında kaldı. 9.31$'dan işlem görmesi beklenen hisseler, 9.03$'lık değerde kalmış durumda.

Son raporun ardından dördüncü çeyrek ile ilgili tahminler de yeniden gözden geçirilmiş ve Google'ın 10.61$'dan işlem görmesi beklenen hisselerinin artık 10.52$'lık değere sahip olacağı düşünülmeye başlanmış.

Son olarak Google'ın günde 1.3 milyon Android cihazı aktive ettiğinin de raporlarda yer aldığını ve dünya çapında 500 milyon Android kullanan cihaz bulunduğunu da belirtelim ve haberimizi noktalayalım.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x