Üye Kayıt Üye Giriş

En Çok Öğrenciler Kitap Alıyor


En Çok Öğrenciler Kitap Alıyor


Online kitap mağazası Idefix, 2012 yılının ilk 9 ayına ait satış bilgilerini açıkladı. Buna göre en çok kitap satın alanların öğrenciler olduğu ortaya çıktı.


Kitap okuma alışkanlığı yeteri kadar gelişmeyen Türkiye'de rakamlar da bunu gösteriyor. Online kitap satışı yapan Idefix, 2012 yılına ait satış rakamlarına ait istatistiki bilgileri açıkladı. Buna göre en çok öğrenciler kitap satın alıyor. Öğrencileri ise sırasıyla mühendisler, öğretim görevlileri ve Öğretmenler takip ediyor.

Şah ve Sultan popüler

İlk 9 aylık verilere göre online mağazada meslek grupları içinde en çok satılan kitap ise İskender Pala'nın Şah ve Sultanisimli eseri oldu. Öğrenciler, mühendisler ve öğretmenlerin en çok siparişini verdiği kitaplar arasında ilk sırada yer alan Şah ve Sultan; akademisyenlerin ikinci, bankacılık-finans sektöründe çalışanların ise üçüncü en çok okuduğu eser oldu.
 


Öğrencilerin tercih ettiği diğer kitaplar; Albert Camus’nun “Yabancı”sı ve Stefan Zweig’in “Satranç”ı oldu. Mühendislerin diğer tercihleri, Hanefi Avcı’nın yazdığı “Haliç’te Yaşayan Simonlar” ve Elif Şafak’ın kaleme aldığı “Firarperest” olarak şekillenirken; akademisyenler ise felsefi bir seçimde bulunarak “Platon Bir Gün Bir Ornitorenkle Bara Girer (Felsefeyi Mizah Yoluyla Anlamak)” ve Ahmet Ümit’in “İstanbul Hatırası”nı okudular.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x