Üye Kayıt Üye Giriş

Gmail'de Büyüklüğe Göre Arama Geldi


Gmail'de Büyüklüğe Göre Arama Geldi


Google'ın e-posta hizmeti Gmail, büyük bir eksikliğini gideriyor. Kullanıcılar bundan böyle e-postalarını büyüklüklerine göre arayabilecekler. Detaylar haberimizde.


Gmail kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri gelen e-postaları büyüklüklerine göre görememeleriydi. Özellikle büyük eklentilere sahip e-postaların silinebilmesi için boyutlarının görülebilmesi gerektiğinden bu durum sıkıntı oluşturuyordu.Bu sorunu çözmek için üçüncü parti yazılımlardan çeşitli sitelere kadar farklı yöntemler olsa da bunların çoğu ek zaman ve emek gerektirdiğinden pratik değildi.

Google'ın resmi bloğunda duyurduğu yeni özellik ise bu soruna çare buluyor. Kullanıcılar artık e-postalar içinde boyuta yani büyüklüğe göre arama yapabilecekler. Bunun için arama kutusuna 'larger', 'smaller' ya da 'size' gibi komutlar yazarak istedikleri boyutlardaki e-postaları aratabilecekler.

Örneğin 10 MByte'tan büyük e-postaları aratmak için arama kutusuna larger:10M yazmak yeterli oluyor. Benzer şekilde 5 MByte'tan küçük dosyalar içinse smaller:5M yazmak yetiyor.

Bu özelliğin bugüne kadar Gmail'de neden bulunmadığı bilinmiyor. Öte yandan birçok e-posta hizmetinde standart olarak bulunan 'dosya boyutuna göre sırala' komutu ise halen Gmail'in eksikleri arasındaki yerini koruyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x