Üye Kayıt Üye Giriş

Wordpress'te SEO Nasıl Yapılır?


Wordpress'te SEO Nasıl Yapılır?


Bu yazımızda popüler içerik altyapı sistemi WordPress’te nasıl SEO yapılacağını anlatıyor ve birbirinden yararlı eklentileri kısaca tanıtıyoruz.


Dünyanın en popüler blog sistemi olan Wordpress'in alt yapısı Google arama motorunun istediği yapıya sahiptir. Bu nedenden dolayı Wordpress alt yapısını kullanan pek çok portal, e-ticaret, kurumsal vb. blog amacı dışında kullanılan siteler yer almaktadır.
 


Kuracağınız bir kaç eklenti ve yapacağınız ufak ayarlar ile site içi teknik SEO çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayabilirsiniz. Bu yazımızda bu eklentiler ve yapmanız gereken ayarlar hakkında size bilgi veriyor olacağız.

Eklentiler ve yapılması gereken ayarlar:

* Kalıcı Bağlantılar

Wordpress yönetim paneli - ayarlar menüsünde yer alan kalıcı bağlantılar bölümünden kolayca link ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Google yalın ve hedefe yönelik url yapılarını önermektedir ve bu doğrultuda kalıcı bağlantı ayarlarını aşağıdaki şekilde yapmanızı tavsiye ederiz.

Özel Yapı: /%postname%/

* All in One SEO Pack Eklentisi

All in One SEO Pack eklentisi wordpress blog sisteminin en fazla bilinen ve tercih edilen SEO eklentisidir. Bu eklenti sayesinde ana sayfanızın, içeriklerinizin meta ayarlarını (title-description-keywords) değiştirebilir, duplicate content filtresi ile ilgili parametleri ayarlayabilirsiniz.

* Google XML Sitemaps Eklentisi

Google ve diğer arama motorlarının istemiş olduğu .xml uzantılı sitemap sayfalarınızı yaratan bu eklenti en fazla kullanılan ve tercih edilen eklentiler arasında yer almaktadır. Eklenti sayesinde oluşturacağınız sitemap sayfalarınız ile arama motoru botlarını sitenize daha fazla çekerek indexlenme hızınızı arttırabilirsiniz.

* SEO Friendly Images Eklentisi

Google görsel aramalardan trafik ziyaretçi kazanmak istiyorsanız bu eklenti tam size göre. Tüm resimleriniz için title ve alt title değerlerini kolayca verebilirsiniz.

* SEO Smart Links Eklentisi

Site içi backlink paylaşamını bu eklenti sayesinde çok iyi yönetebilirsiniz. Mesela cep telefonu modelleri hakkında bir site yaptınız bu eklenti sayesinde site içerisinde geçen tüm cep telefonu modelleri kelimesine istediğiniz linki ekleyebilirsiniz.
 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x