Üye Kayıt Üye Giriş

Google Analytics'i Adwors İle Kullanma


Google Analytics'i Adwors İle Kullanma


Google Adwords ekibinin yeni getirmiş olduğu özellik ile bazı Google Analytics metriklerini Adwords hesabınız üzerinden görebileceksiniz.


Kullanıcıların sitenize nasıl geldiğini, sitenizi nasıl kullandıklarını ve sitenize nasıl geri gelmelerini sağlayabileceğiniz fikirleri, bulmanızda yardımcı olabilecek metriklerdir.

Çevrimiçi reklamcılık çalışmalarınızı nasıl geliştireceğinize, çalışmalarınızın başarı durumunu görmenize yardımcı olabilecek metrikleri, Google Adwords hesabınız üzerinden görebilmeniz için Google Analytics ile Google Adwords Hesaplarınızın birbirlerine bağlı olmaları gerekir.
 


Peki Google Adwords Üzerinden Görebileceğimiz Optimizasyon Yaparken de Bizim İçin Çok Önemli Olabilecek Bu Metrikler Nelerdir?


- Hemen çıkma oranı,

- Ort. Ziyaret Süresi,

- Sayfa/Ziyaret sütunları

Hemen Çıkma Oranı: Hemen Çıkma Oranı, sitenize yapılan ve hemen çıkılan ziyaretlerin oranıdır. Hemen çıkma, bir oturum veya ziyaretteki tek bir sayfa görüntüleme veya tek bir etkinlik tetikleme olarak hesaplanır.

Ort. Ziyaret Süresi: Kullanıcının sitenizde kaldığı sürenin ortalama uzunluğu.

Sayfa/Ziyaret: Ziyaret başına görüntülenen ortalama sayfa sayısı.

Hemen çıkma oranı, Ort. Ziyaret Süresi, Sayfa/Ziyaret sütunları, sadece Kampanyalar ve Reklam grupları sekmenizden etkinleştirebileceğiniz sütunlardır.
 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 

 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER