Üye Kayıt Üye Giriş

Güvenli İnternette 1 Yıl Geride Kaldı


Güvenli İnternette 1 Yıl Geride Kaldı


Çocukların ve gençlerin internet dünyasındaki zararlı içeriklerden korumak için yazılım ve donanım gerektirmeden sağlanan Güvenli İnternet, birinci yılını geride bıraktı.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), tarafından çocukların ve gençlerin internet dünyasındaki zararlı içeriklerden korunması ve İnterneti daha güvenli bir şekilde kullanabilmelerine imkân sağlanması amacıyla 22 Kasım 2011'de başlatılan Güvenli İnternet Hizmeti uygulaması bir yılını doldurdu.

BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Güvenli İnternet Hizmeti'nin, internet servis sağlayıcıları tarafından kullanıcıların tercihine sunulan ücretsiz, talebe bağlı ve alternatif bir hizmet olduğunu hatırlatarak bu hizmetten yararlanan bireysel abonelerin sayısının bir yıl içinde 1 milyon 300 bini aştığını söyledi.

Ticari kurumlar da kullanıyor

Güvenli internetin bireysel kullanıcıların yanı sıra, ticari işletmeler ve kurumlar tarafından da tercih edildiğini belirten Acarer, "İnternet üzerinden daha güvenli bir şekilde alışveriş yapılmasına imkân sağladığı için ailelerin ve bireysel kullanıcıların yanı sıra çok sayıda ticari işletme de kurumsal olarak bu uygulamadan faydalanmaya başladı." dedi.

Acarer, ticari işletmelerden gelen talepler doğrultusunda başlatılan kurumsal abonelik uygulaması kapsamında 55 bin kuruluşun Güvenli İnternet Hizmetine abone olduğunu açıkladı.

Porfilleri kim belirliyor?

Dr. Tayfun Acarer'in verdiği bilgilere göre Çocuk ve Aile Profilleri, internet kullanıcılarının talep ve ihtiyaçlarına göre aralarında psikoloji, pedagoji, sosyoloji ve hukuk alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir kurul tarafından belirleniyor.

Çocuk Profili, içeriği uzmanlarca belirlenen kriterlere uygun sitelerden oluşuyor. Aile Profilinde ise Çocuk Profili'ne ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişilebiliyor.

Aile Profili, oyun sitelerini, sohbet sitelerini ve sosyal medya sitelerini ayrı ayrı veya birlikte seçme imkânı sunuyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x