Üye Kayıt Üye Giriş

Bulut Bilişimde Mücadele, Fiyata Yansıdı


Bulut Bilişimde Mücadele, Fiyata Yansıdı


Bulut bilişimdeki devlerden Google ve Amazon'un arasındaki rekabet, fiyatlara olumlu yönde yansımaya başladı. Bakalım bulut tabanında son günlerde ne kadar indirim yapıldı?

Bulut bilişimdeki rekabet, firmalar arasında fiyat kırma mücadelesine dönmüş durumda. Özellikle ülkemizde daha tamamen bulut sistemine geçiş sürecinde aksaklıklar yaşanıyor olsa da, dünyada bulut bilişim yoğun bir şekilde kullanılmaya devam ediyor.

Bulut biliişimin devi Google, geçtiğimiz günlerde bulut depolama servisinde yüzde 20 indirime gittiğini duyurmuştu. Google'ın pek çok konudaki rakibi Amazon ise, bulut hizmetlerinde yüzde 25 indirime gittiğini açıkladı ve bu konuda Google'a karşı fiyat avantajı elde etti.
 


Amazo'nun bu hamlesine karşı bir indirim daha yapan Google, Amazon'un restini gördü ve gerekli cevabı verdi. Son hamleyle Google, yüzde 10'luk bir indirim daha yaptı ve son haftalarda toplam yüzde 30'luk bir indirim yapılmış oldu.

Google ve Amazon'un bu yarışını bir kenara koyarsak, dünyada bulut depolama fiyatları giderek azalıyor. Fakat ülkemizde fiyatların yüksek olmasının yanında, internet erişimi konusunda yaşadığımız hız düşüklüğü ve adil kullanım kotası gibi engeller yüzünden bulut bilişim istenilen seviyeye ulaşabilmiş değil.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x