Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 2000 Server Dersleri


Windows 2000 Server  Dersleri

RIS servisini de Windows 2000’deki diğer servisler gibi Control Panel’deki Add/Remove Programs -> Add/Remove Windows Components yolunu izleyerek kuruyoruz. Add/Remove Windows Components butonuna bastığımızda karşımıza Şekil Şekil 4 ‘deki ekran çıkar.

             
                                                   Şekil 4
Bu ekrandan ‘Remote Installation Services’ seçeneğini seçip Next butonuna basıyoruz. Bu servis kurulduktan sonra karşımıza bilgisayarın restart edilmesi gerektiğini söyleyen bir mesaj çıkacaktır.Yes butonuna basıp bilgisayar yeniden başlatalım.
Bilgisayarımıza RIS servisini kurduk.Fakat henüz herhangi bir ayar yapmadık. Öyleyse şimdi ilk işletim sitemi imajımızı oluşturmak için hemen kolları sıvayalım ve başlayalım.Start->Run yolunu izleyerek açılan pencereye risetup yazıp Enter’a basıyoruz.Karşımıza Şekil  5’deki ‘Remote Installation Services Setup Wizard ’ başlıklı hoşgeldiniz penceresi çıkıyor.

        
                                                    Şekil 5

Bu penceredeki Next butonuna basıp ilerliyoruz.
Bu sefer karşımıza ‘Remote Installation Folder Location ’ başlıklı Şekil 6’daki pencere çıkıyor.Bu pencerede RIS imajının tutulacağı yer belirlenir.Daha önceden belirttiğimiz kısıtlamaları gözönünde bulundurarak imaj dosyalarının tutulacağı yeri belirleyin.


       
                                                    Şekil 6
Bu klasörü belirttikten sonra Next butonuna basıp ilerlemeye devam ediyoruz.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER