Üye Kayıt Üye Giriş

Google'dan Ada Lovelace'a Özel Doodle


Google'dan Ada Lovelace'a Özel Doodle


Google'ın önemli kişilerin önemli günlerini hatırlamak amacıyla hazırladığı Doodle'ların bugünkü konuğu Ada Lovelace oldu. Peki Ada Lovelace neden Doodle'a layık görüldü?


Google'ın özel kişilerin özel günleri için hazırladığı görseller logosu ile bir günlüğüne yer değiştiriyor ve buna artık oldukça alıştık. Bu gece de Google'ın yeni bir Doodle hazırlayarak kullanıcılarının beğenisine sunduğunu görüyoruz.
 


Bugün hakkında Doodle hazırlanan kişi ise Ada Lovelace. Lovelace, bilgisayar ve teknoloji dünyasının önemli isimleri arasında yer alıyor çünkü programlama işini meslek edinen ilk kadın olarak biliniyor.

Kendisi Londra'da 10 Aralık 1815 tarihinde doğmuş ve hayatını bu şehirde sürdürdükten sonra 27 Kasım 1852'de hayatını yitirmiş.

Lovelace günümüzde çoğu kişi tarafından tanınmıyor olsa da, az önce de belirttiğimiz gibi bilgisayar ve programlama dünyası adına oldukça önemli bir kişilik. Hakkında daha önce birçok makale yayımlanmış birisi olduğunu da hatırlatalım.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x