Üye Kayıt Üye Giriş

Anonymous Google'a Saldırdı!


Anonymous Google'a Saldırdı!


Google'ın Gmail başta olmak üzere pek çok hizmetinin akşam saat 19 civarında global olarak çökmesinin arkasından Anonymous çıktı. Anonymous, Twitter'dan saldırıyı üstlendi.

 


Saat 19:00 civarında Gmail başta olmak üzere anlık olarak Google Play Store, Chrome ve Chrome Web Mağazası gibi Google hizmetleri kullanılamaz hale geldi.

Gmail ve Google Chrome çöktü!


Yakın periyodlarla bir düzelen bir çöken Google hizmetleri bu aksiliği atlattı fakat bu çökmenin sebebi neydi? Anonymous, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla saldırıyı üstlendi.

Google'ın vergi verme konusunda pek istekli olmadığını biliyoruz. 2 Milyar Dolar civarındaki bir vergi dilimini ödememek için 10 Milyar Dolar'ı Bermuda'da tutan Google'a yapılan saldırı sonrası Anonymous, hadi Google bunu da Bermuda'da beklet diye Tweet attı.

İnternet devi Google'a saldırıp, global anlamda sekteye uğratan grubun gücü artık iyice kendini hissettirmeye başladı. Kimi internet uzmanları Google'ın saldırıyı ucuz atlattığını yorumluyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu ve bunun gibi saldırılar tekrarlanacak mı?

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER