Üye Kayıt Üye Giriş

Tabletler, Dizüstü Bilgisayarları Solladı


Tabletler, Dizüstü Bilgisayarları Solladı


Yapılan araştırmalara göre 2012 yılında kullanıcıların tablet bilgisayarlara oldukça ilgi gösterdiğini görüyoruz. Apple'ın iPhone'u ise Android'in çok gerisinde kalıyor.


Karşılaştırmalı alışveriş platformu akakce.com’u 2012 yılında ziyaret eden yaklaşık 25 milyon kullanıcı, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da en çok cep telefonu kategorisine ilgi gösterdi.

Kullanıcılar tarafından en çok aranan ürün ise Samsung’un yıla damgasını vuran akıllı telefonu Galaxy S3 oldu.
 


akakce.com’un hazırladığı 2012 Yılının En Popülerleri raporunda en popüler kategori cep telefonu olurken ikinciliği LED TV, üçüncü sırayı ise geçtiğimiz yıl ilk 10’a giremeyen tablet bilgisayar kategorisi aldı.

Dördüncü olarak dizüstü bilgisayarların bulunduğu sıralama, elektrikli süpürge, çamaşır makinesi ve buzdolabı olarak şekillendi.

Hazırlanan raporu online alışverişçilerin sadece elektroniğe değil, beyaz eşya ve elektrikli ev aletlerine de büyük ilgi göstermeye başladığını ortaya koydu. Klima, ütü, elektrikli ısıtıcı, kombi ve fırın ilk 20’ye giren diğer kategoriler oldu.

Tablet bilgisayarların hızlı yükselişi

Popüler ürünler kategorisinde en dikkat çekici yükseliş tablet bilgisayarlarda gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl ilk 10 içinde yer alamayan tabletler, bu yıl üçüncü sırada yer alarak yılın en dikkat çekici çıkışını gerçekleştirdi. Tabletler, dizüstü bilgisayarları geride bırakarak, bilgisayar-donanım kategorisi içinde yüzde 54’lük paya sahip olarak liderliğe ulaştı.

akakce.com’un 2012 yılı en popüler tablet bilgisayarlar sıralamasında ilk sırada Piranha’nın Business Tab modeli yer alırken, Samsung Galaxy Note ikinci, Piranha Business II Tab üçüncü, Dark EvoPad dördüncü oldu. Apple Yeni iPad ise ancak beşinci sırada kendisine yer bulabildi.

iPhone 4S sekizinci sırada

2012 boyunca akakce.com ziyaretçilerinin en çok aradığı ürünleri gösteren sıralama, akıllı telefonlara olan ilgiye de ışık tutu. Yılın en popüler 10 ürünü sıralamasında telefon haricinde kendisine yer bulabilen tek ürün LG 42LM660S LED TV oldu.

Samsung’un akıllı telefon pazarındaki hakimiyeti akakce.com verilerine de yansıdı. iPhone 5’in en büyük rakibi olarak gösterilen Samsung Galaxy S3 listenin ilk sırasında yer alırken, Galaxy Note II ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sıradaki Sony Ericsson Xperia Arc’ı ise yine Samsung’un Galaxy serisinden dört modeli S3 Mini, Ace, S2 ve W izledi. Apple'ın iddialı ürünü iPhone 4S ise listede sekizinci sırada yer bulabildi.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER