Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook Yeni Yıl Açığını Kapattı


Facebook Yeni Yıl Açığını Kapattı


Facebook'un "Gece Yarısı Teslimi" adıyla kullanıma sunduğu yeni yıl mesajları servisinde bugün erken saatlerde ortaya çıkan büyük açık yeni yıla saatler kala kapatıldı.


Facebook'un 2013 Yeni Yıl Mesajları için kullanıcılarının hizmetine sunduğu "Gece Yarısı Teslimi" adı verilen servis, attığınız yeni yıl mesajlarının yakınlarınıza yerel saatlerine göre tam olarak 00:00'da iletilmesini sağlıyor.

Bu servis sayesinde arkadaşlarınıza yeni yıl mesajınızı yazıp bir de fotoğraf ekleyerek bir nevi yeni yıl kartı göndermeniz mümkün ama bu servisde bugün erken saatlerde Jack Jenkins tarafından farkedilen bir güvenlik açığı sayesinde sayfa adresi üzerinde ufak bir oynama yaparak başkalarının attığı mesajlar görülebiliyordu.
 


Bu açığın ortaya çıkmasının ardından çalışmalara başlayan Facebook, önce sistemi kullanıma kapattı bu hamlenin ardından gerekli düzeltmeleri yapan Facebook, servisi kısa bir süre önce tekrar kullanıma açtı.

Her ne kadar bazı bölgeler çoktan yeni yıla girmiş olsa da "Gece Yarısı Teslimi" şuanda kullanılabilir halde siz de buradan yakınlarınıza yeni yıl mesajı atabilirsiniz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x