Üye Kayıt Üye Giriş

Windows Phone için Harita Engeli Kalktı


Windows Phone için Harita Engeli Kalktı


Google'ın, en çok kullanılan hizmetlerinden biri olan Google Maps'in WEB sürümünü, Windows Phone cihazları için engellemişti. Şimdi ise WEB arayüzüne, Internet Explorer desteği eklendi.

Windows Phone tarafına çok uygulama çıkarmayacağı bilinen Google, haritalar uygulamasını Windows Phone Store üzerinde yayınlıyordu. Fakat Google'ın harita hizmetine WEB üzerinden erişmek isteyen Windows Phone kullanıcıları, Internet Explorer 10'un mobil sürümünün uyumsuz olduğu gerekçesiyle, haritalardan yararlanamıyordu.

Google'ın konu ile ilgili açıklamasını buradaki haberimizde sizlere aktarmıştık. Kısaca WebKit desteği olmayan tarayıcılarda harita uygulamasının çalışmayacağını söyleyen Google, nihayet uygulamayı Internet Explorer 10 mobil tabanlı tarayıcıda çalıştırmayı başardı.
 


Windows Phone kullanıcıları, Internet Explorer mobil tarayıcılarından artık maps.google.com'a ulaşabilecekler. Pek çok internet sitesindeki iletişim adresi kısmındaki, Google haritaları bile kullanmak için bu erişim gerekiyordu. O yüzden, Google'ın bu hizmeti Windows Phone kullanıcılarına vermesi olumlu bir gelişme.

Bu hamle, Google'ın Windows Phone'a bakışını değiştirdiği yönünde yorumlanmamalı. Firma, yine pek çok uygulamasını Windows Phone 8 platformu için çıkarmayı düşünmüyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x