Üye Kayıt Üye Giriş

Kim Dotcom, Mega Olarak Geri Geliyor!


Kim Dotcom, Mega Olarak Geri Geliyor!


Dotcom, kapatılan MegaUpload'ın yerine duyurduğu yeni servisi Mega için, bekleyenlerine müjdeyi Twitter üzerinden verdi. Mega servisinin özellikleri ve detayları haberimizde.


2012 yılında internet aleminde yaşanan en büyük olaylardan biri de, Megaupload'ın korsan içerik suçundan kapatılıp, sahibi Kim Dotcom'ın da göz altına alınması olmuştu.

Göz altına alınan Kim Dotcom, hakkında herhangi bir suç bulunamadığı için serbest bırakılmıştı.

Geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde Kim Dotcom, kapatılan servisi MegaUpload'ın yerine ve kullanıcılarını mağdur etmemek adına Mega adında yeni bir upload servisi duyurdu.

Bu aşamada da sıkıntı yaşayan Dotcom, aldığı alan adının ABD tarafından elinden alınması üzerine başka bir ülkenin uzantısı ile Mega için tekrar yoluna döndü.
 


Mega 50 GB'lık Ücretsiz Kullanım Alanı Sunuyor!


Bulut bilişim alanında faaliyet gösterecek olan Mega servisinin, Kim Dotcom'un Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile kullanıcılara ücretsiz olarak 50 GB'lık veri alanı sunacağı belli oldu. Bunula birlikte söylentiler arasında Mega servisinin hosting ve e-posta çözümleri sunacağı da yer alıyor.

Mega servisinin diğer özellikleri arasında, dosya transferinde sürükle bırak yapısı, durdurma devam ettirme ve iptal etme gibi seçenekler, gönderilen verileri dosyalama, çoklu dosya seçimi, ve klasör oluşturma gibi özellikler yer alıyor. Geliştiriciler için daha fazla özellik sunan Mega, yayınlanacak geliştirici kiti ile API oluşturulmasına izin verecek.

Premium Fiyatları Belli!

MegaUpload servisinin kapatılması ile servis üzerinde bulunan Premium kullanıcıların mağdur olmaması için Mega servisi bu kullanıcılara, ücretsiz Premium hesap verecek. Ücretsiz sunulan 50 GB'lık alanın yetmeyeceğini düşünenler için ise Mega Premium fiyatları 500 GB depolama alanı için aylık €9.99, 2 TB depolama alanı için aylık €19.99 ve 4 TB depolama alanı için €29.99 şeklinde belirlenmiş.

Mega servisinin, bilgisayardan mobil dünyaya kadar her alanda faliyet göstereceği biliniyor ve gün içerisinde kullanıma açılması bekleniyor. Mega alan adı şuan Kim Dotcom'un kendi bloğunda bir sayfaya yönlendirilmiş. Açılan sayfada ise "Bu buton 19 Ocak'ta dünyayı değiştirecek" ibaresi yer alıyor. Bakalım Kim Dotcom'un yeni servisi Mega, atası MegaUpload kadar başarılı olabilecek mi?

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER