Üye Kayıt Üye Giriş

Google Disavow Links Aracı


Google Disavow Links Aracı


Bu yazımızda sitelere zarar veren backlinkleri Google’ın algoritması sisteminden temizlemeye yarayan Disavow Links aracını tanıtıyoruz. Rehberin detayları haberimizde


Son zamanlarda artan Anti SEO çalışmaları bu işi hakkı ile yapan pek çok site sahibini üzmüştü. Arama motoru üzerindeki pasta büyüdükçe rekabet arttı.

Bu artan rekabet ile beraber hemen hemen her sektörde yaşanan sorun ortaya çıkmaya başladı. Ben nasıl düzgün iş yapar ve rakibi geçerim felsefesi yerine ben nasıl bir yöntem bulurumda rakibi piyasadan yok edelim mantığı üzerine çalışıldı.
 


Sonuç olarak Google algoritmalarındaki açıklardan faydalanılarak rakipler birbirlerine kalitesiz backlinkler almaya başladı. Bu yollar ile beraber pek çok site de maalesef Google tarafından cezalandırıldı.

Artan tepkiler ile beraber Matt Cutts ve ekibi Bing arama motorunun daha önce duyulduğu özellikten ilham alarak "Disavow Links" aracını yayına aldı.

Google Disavow Links:

Sitenize verilen zararlı backlinkleri Google'un algoritma sisteminden çıkarmak için Google Webmaster Tools altında yayınlanan bir araçtır. Bu araç sayesinde sitenize alınan backlinkleri, spam, kalitesiz her türlü linki Google botlarının dikkate almamasını sağlıyorsunuz.

Böylece size karşı ne kadar saldırı yapılsa da bunları düzgün şekilde takip ederek ceza almadan etkisiz hale getirebilirsiniz.

Aracı neden kullanmalıyız?

* Sitenize aldığınız backlinklerden dolayı filtre cezası aldıysanız bu backlinkleri Google'a ileterek filtre cezasından kurtulabilirsiniz.

* Anti SEO saldırılarına karşı kaldıysanız bu aracı kullanarak saldırıların önüne geçebilirsiniz.

Aracı kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli nokta: Backlink silme işlemi yaparken dikkatli olunuz. Ufak bir dikkatsizlik işe yarayan kaliteli backlinklerin de silinmesini sağlayabilir.

Google Disavow Links aracını nasıl kullanabiliriz?

** Google Disavow Links Tool linkine tıklayın.

** Açılan bölümden webmaster tools hesabınıza ekli siteler arasından işlem yapmak istediğiniz siteyi seçin.

** Karşınıza uyarı yazısı çıkacak. Bu açılan ekrandan "Disavow Links" kısmına tıklayın.

** Son aşamada ise Google'un silmesi için bildireceğiniz linkleri txt dosyası formatında yüklemeniz gerekiyor. Bu yükleme sırasında aşağıdaki detayları gözden kaçırmamak gerekiyor.

- siteadresi.com adresinden alınan backlinklerin tamamı zararlı, kalitesiz ise “domain:siteadresi.com” olarak belirtmeniz gerekiyor,

- sadece bir URL'i silmek istiyorsanız adresi aynen yazmanız yeterlidir. Örnek olarak siteadresi.com/abc linkini silmek için txt dosyasına siteadresi.com/abc yazmanız yeterlidir.

Arama motoru optimizasyonu sektörü için 2012 yılının bu en çarpıcı haberi pek çok site sahibini mutlu edecektir. SEO Danışmanı olarak buradan Matt Cutts ve ekibine teşekkür ediyoruz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x