Üye Kayıt Üye Giriş

Anonymous, 1.4 GB'lık Veri Hackledi


Anonymous, 1.4 GB'lık Veri Hackledi


Ünlü aktivist grup Anonymous, Almanya Ticaret Odası'nın WEB sayfasını hackledi ve 1.4 GB'lık veriyi aldığını açıkladı. İşte Anonymous'un son macerası haberimizde.


Ünli aktivist grup Anonymous'un içerisindeki farklı bir yapılanma olan Anonymous Gizli Servisi, Almanya Ticaret Odası'nı hackledi. Dünyanın önüne geçemediği saldırıların bu seferki hedefi Almanya oldu.

Anonymous, Almanya Ticaret Odası'nın sistemlerinden alınan 1.4 GB'lık veriyi yayınladı. Verilerin içerisinde pek çok şüpheli durum göze çarpıyor. Ayrıca Anonymous, eylemlerinden sonra alıştığımız gibi, yine not bıraktı. Nottaki verilerin doğruluğunu ise, tarattıkları bir sayfaya dayandırdılar. İşte Anonymous'un notu:

“AHK bir çok ülkede lobi çalışmaları yapan bir kuruluş. Ülkelerdeki iş dünyası hakkında istihbarat topluyor ve bu bilgileri kullanıyor.

Ukrayna ya da Azerbeycan AHK ofislerinin; Bahar Energy, SOCAR gibi şirketlerin Ukrayna İçişleri Bakanlığı gibi kuruluşlarla yaptıkları anlaşmaları ve iç yazışmalarna baktığınızda, kuruluşun istihbarat topladığı görülüyor.
 


Ticaret Odasının, Bahar Energy gibi özellikle Alman devleti tarafından finanse edilen şirketlerin lehine casusluk ve lobicilik yapmasına, hoşgörü ile bakamıyoruz."

Bazı dökümanlarda bulunan 65. sayfalardaki yazıları taratan Anonymous, durumu bu şekilde ispatlıyor. Daha sonra AHK yetkilileri de dosyaların ele geçirildiğini onayladılar. Yani Anonymous yine bir hack işlemini, başarıyla tamamlamış.
 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x