Üye Kayıt Üye Giriş

Firefox OS için Telefon: Keon!


Firefox OS için Telefon: Keon!


Mozilla tarafından, açık kaynak kodlu olarak geliştirilen Firefox OS için geliştirici önizleme telefonu, Keon duyuruldu. İşte, Keon hakkındaki ilk bilgiler ve Firofox OS'un son durumu.


Firefox ismi, Mozilla Vakfı ile piyasaya bir internet tarayıcısı olarak girdi ve gelişimi ile birlikte karşımıza bir mobil işletim sistemi olarak çıkıyor.

Firefox OS adıyla geliştirilen bu mobil işletim sistemi açık kaynak kodlu olmasının yanı sıra, HTML5 desteğiyle de dikkat çekmişti. Son olarak CES 2013'de gün yüzüne çıkan Fİrefox OS için geliştirici önizleme telefonu Keon, ortaya çıktı.

Firefox OS, CES 2013'de Görücüye Çıktı!


Keon ile 3 megapiksel kamera!

Keon, Firefox OS'un gelişimi, uygulama geliştirme ve sistemdeki açıkların giderilmesi için geliştirilen bir telefon. Özellikleri bakımından orta seviyeye yakın bir donanıma sahip olan Keon, 1 GHz hızında çalışan Snapdragon S1 işlemciye ve 512 MB RAM'e sahip.

3.5 inç boyutunda, çoklu dokunmatik ve HVGA çözünürlüklü bir yapıya sahip ekranı, 4 GB dahili hafızası ve 3 megapiksel kamerası bulunan bir aygıt.
 


1580 mAh batarya, 3G ve Wi-Fi bağlantıları, GPS, microSD kart girişi ve microUSB girişi de bulunan Keon, Geeksphone isimli bir firma tarafından üretilecek. Mozilla Vakfı'nın Firefox OS için kendi adı altında telefon üretmeyeceğini belirttiğini de hatırlatmış olalım.

Bir de Peak var! O neyin nesi?

Keon ile Fireofox OS'un sürekli ve kararlı olarak güncelleme alacağı sözünü veren Mozilla, bu telefonu SIM kilidi bulunmadan geliştiricilere sunacak.

Mozilla'nın adını vermediği ve resmi olarak duyurmadığı ancak Keon' dan daha güçlü bir donanıma sahip Firefox OS' lu ve Peak isimli bir telefon da karşımıza çıkacak.

Söylentilere göre Peak, 1.2 GHz hızında çalışan bir işlemciye, 8 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kameraya ve 1800 mAh bataryaya sahip.

Peak resmi olarak duyurulmadığı için hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor ancak Keon' un önümüzdeki ay içinde geliştiricilerin elinde olacağı söyleniyor. Telefonların fiyatı hakkında ise şimdilik bir etiket yok.

 

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x