Üye Kayıt Üye Giriş

Google, 2012 Yılı Mali Raporunu Yayınladı


Google, 2012 Yılı Mali Raporunu Yayınladı


İnternet ve mobil pazarın dev ismi Google, sona eren 2012 yılının dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Bakalım dev şirket, 2012 yılının dördüncü çeyreğinde ne kadar kazanmış?


Geçmişte sadece arama motoru devi olarak adlandırılan, günümüzde Android ekosistemi ile işletim sistemi, Chrome ile tarayıcı sahibi ve pek çok uygulaması ile uygulama geliştiricisi olan Google, büyümesini mali tablolara da yansıtabiliyor mu?

2012 yılının son çeyrek mali raporunu kamuoyu ile paylaşan Google, 31 Aralık'ta biten son çeyrek tablolarına göre 14.42 milyar Dolar gelir etti.
 


2012 yılında 50 milyar Dolar geliri aşan Google, en parlak yılını yaşıyor diyebiliriz. Bunda yükselen Android'in payı oldukça yüksek.

Geçtiğimiz yıla göre son çeyrekte yüzde 8 artış sağlayan Google, 2012'nin tümünde, 2011'e göre yüzde 36 daha fazla gelir elde etmiş durumda.

 Geçen yıl satın aldığı Motorola Mobility'den 1.5 milyar Dolar elde eden Google, 12.91 milyar Dolar da reklam ve hizmet gelirlerinden aldı.

Çalışan sayısını arttıran Google, özellikle reklam konusunda büyümesini sürdürmeye devam ediyor. Başta YouTube olmak üzere, pek çok sitede reklam hizmeti veren firma, en son Android tabanlı cihazlar için hazırlanan uygulamalardaki Admob reklamlarından da gelir elde ediyor. Bakalım Google, 2013'te de büyümeye devam edecek mi

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x