Üye Kayıt Üye Giriş

WordPress Dünyası İkiye Bölündü


WordPress Dünyası İkiye Bölündü


WordPress Foundation ve Themeforest kurucusu Envato arasındaki tartışma, tüm Themeforest üyelerinin WordCamp etkinliğinden kovulmasıyla sonuçlandı! Detaylar haberimizde.


WordPress topluluğu, WordPress Foundation ile Themeforest kurucusu Envato arasındaki tartışmayla çalkalanıyor! Milyonlarca kullanıcısı bulunan WordPress.org, blogcuların en büyük resmi toplantısı sayılan WordCamps'e Themeforest üyelerinin katılımını yasakladı.

Blog temalarında kullanılan GPL lisanslamayla ilgili bir anlaşmazlıktan kaynaklanan tartışma, 2,3 milyonun üzerinde Themeforest tema mağazası kullanıcısının WordCamps'ten men edilmesiyle sonuçlandı. WordPress markasının sorumluluğunu üstlenmiş durumda bulunan WordPress Foundation, Envato'nun Themeforest'te kullandığı çift lisanslama sisteminin WordPress.org kılavuzuna aykırı olduğunu savunuyor.

Buna karşın Envato CEO'su ve kurucusu Collis Ta'eed, kendi lisanslarının GPL'e %100 uyumlu olduğunu, ancak tema tasarımcılarının hak ve özgürlüklerini de korumaları gerektiğini dile getiriyor. İki ayrı lisanslamanın kabul edilebilir olduğunu belirten Envato tarafı, taviz vermeye niyetli görünmüyor.
 


Ne var ki bu tartışma, Jake Caputo gibi pek çok WordPress destekçisini iki arada bırakıyor. Dünyanın en kalabalık blogger topluluklarından biri olan WordPress'in içerisinde yaşanan bu gerilim, umuyoruz ki bir an önce son bulur.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x