Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook'dan Twitter'a Misilleme


Facebook'dan Twitter'a Misilleme


Twitter'ın satın alıp geliştirdiği ve dün kullanıma sunduğu Vine uygulamasının Facebook tarafından engellenmesi iki devi karşı karşıya getirdi. Detaylar haberimizde.


Sizlerle daha önce buradaki haberimizde Twitter'ın yeni kısa video uygulaması Vine'ı kullanıma sunduğunu paylaşmıştık. Her ne kadar Vine, iTunes'da Vine Labs tarafından geliştirilmiş olarak görülse de Vine Labs şirketinin Twitter tarafından satın alınmış olduğunu da hatırlatalım.

Vine'da yer alan arkadaşlarını Facebook aracılığıyla bulma özelliğinin Facebook tarafından engellendiğinin farkedilmesi üzerine olay hakkında bir çok yorum yapılırken. Sektörün önde gelen bir çok sitesi de durumu Facebook'un Instagram'ın intikamını alması olarak nitelendirdi.
 


Hatırlarsanız, geçtiğimiz Temmuz ayında Twitter benzer şekilde Instagram'ı da kendi arkadaş bulma API'sinden engellemişti. Her ne kadar birçok kaynak bu bilgilere dayanarak Facebook'un karşı hamle yapmış olduğunu iddia etse de Vine yeni bir uygulama olduğu için bunun iki sistem arasındaki bir yazılım hatasından kaynaklanmış olabileceğini de belirtelim. Ama eğer gerçekten bir kasıt varsa görünen o ki Facebook ve Twitter arasındaki rekabet gün geçtikçe daha da büyüyecek.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x