Üye Kayıt Üye Giriş

Google Görsel Arama Sayfasını Değiştirdi


Google Görsel Arama Sayfasını Değiştirdi


Google, arama sayfasında bulunan sonuçlar için tasarımda ve gösterim yapısında değişiklikler yaptı. Arama sonuçlarındaki bu yapı, yeni tasarımı ile kullanıcılara daha detaylı bilgiler sunacak.


Ünlü arama motoru devi Google, her geçen gün kendini değiştirerek geliştirmeye devam ediyor. Firmanın son çalışması ve değişikliği ise görsel arama sayfası üzerinde oldu.

Google, 2012 Yılı Mali Raporunu Yayınladı


Görsel arama yapıldığı zaman çıkan sonuçlarının aynı, ancak gösterim şeklinin farklılaştığı görülüyor. Aradığınız görsele bastığınız zaman Google, farklı bir sayfa yada pencere açmadan arama sayfası üzerinde görseli size sunuyor. Sunulan görsel ile birlikte, görselin hangi sitede olduğu, görselin boyutu ve görselin arama sonuçlarında farklı boyutlarının olup olmadığı gibi bilgiler gösteriliyor.
 


Görsel bilgileri arasında, direk olarak siteye ulaşma linki, görselin bulunduğu sayfaya ulaşım linki ve sadece orijinal resmi görebileceğimiz bir link daha bulunuyor. Ayrıca bu değişim, bulduğunuz görsel daha önce başka siteler üzerinde de yayınlanmış ise arama bilgileri sayesinde bunu da gösterebiliyor.

Google, görsel arama sonuçları sayfasın da yaptığı bu tasarım ve yapı değişikliği ile birlikte kullanıcıların, arama sonuçlarında görsellere daha kolay ve hızlı ulaşım sağlamasını hedefliyor. Bunun yanında görsel sonuçlarında kullanıcıya, daha fazla bilgi vermek ve daha güvenli bir hizmet sunmak isteyen Google, site sahipleri içinde gayet iyi olacağını söylüyor.

Ülkemizde henüz aktif olmayan bu yeni görsel arama sonuçları yapısının, yakında zamanda kullanıma açılması bekleniyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER