Üye Kayıt Üye Giriş

Google+, Twitter'ı Geride Bıraktı!


Google+, Twitter'ı Geride Bıraktı!


Twitter ile Facebook'un en çok aktif kullanıcı sayısına sahip olduğu sosyal ağ piyasasında ikincilik, Twitter'dan Google+'a geçmiş durumda. Rakamlarla sosyal ağların durumu haberimizde.


Google'ın geçtiğimiz yıllarda internet hayatına sunduğu sosyal ağı Google+, yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle bayanların düşük talebi ve yoğun kullanım oranlarının düşük olması nedeniyle eleştirilen Google+, Twitter'ı geçmeyi başardı.

Global WEB Index adlı araştırma şirketi tarafından, Internet kullanıcılarının yüzde 90 gibi yüksek bir oranına denk gelecek şekilde yaptığı araştırmaya göre, Google+ gün geçtikçe artan bir kullanıma sahip. Araştırmanın sonuçlarının orjinal sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Twitter'ı aktif kullanıcı sayısı bakımından geçen Google+, Facebook'un gerisinde 2. olmayı başardı. Internet kullanıcılarının ilgisine göre Facebook yüzde 51, Google+ yüzde 25, Twitter ve YouTube yüzde 21'lik paya sahip.
 


343 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip olan Google+, 300 milyonluk Twitter'ı geride bırakmış oldu. Google+ ve YouTube'a baktığımızda, Google'ın hizmetlerinin toplam kullanımı dikkat çekici seviyede yüksek olduğu görülüyor.
 


Son altı aylık dönemde gözlemlenen artış oranlarına göre Twitter, yüzde 40 seviyesinde artış göstererek birinciliği alıyor. Facebook'taki yüzde 33'lük artışa göre Google'ın yüzde 27 oranında kullanıcı sayısını arttırdığı görülüyor.

Yani bu hız devam ederse, Twitter ikinciliği geri kazanabilir olarak görülüyor. Google+'ın en büyük avantajı Android işletimi. Kullanım için oluşturulan Gmail hesaplarından, Google+ hesabını kolay bir şekilde aktifleştiriliyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER