Üye Kayıt Üye Giriş

Etohum, Potansiyel Vaad Eden 15 Girişimi Açıkladı


Etohum, Potansiyel Vaad Eden 15 Girişimi Açıkladı


Yeni ekonomiyle ilgili olan girişimciler ile bu konuda yatırım yapabilecek yatırımcıları ve yatırım şirketlerini buluşturan Etohum, 2013'ün potansiyeli yüksek 15 girişimini açıkladı.


Türkiye’deki internet şirketlerinin sayısını artırmak, girişimcileri desteklemek, internet ekosisteminin yaratılması ve gelişmesi adına, girişimcilerle yatırımcılar için ticari bir pazar yeri oluşturmak doğrultusunda kurulan Etohum’un düzenlediği “Etohum Girişimcilik Zirvesi”, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Bu zirvede, 2013 yılının potansiyeli yüksek girişimlerinden oluşturulan Etohum 15 listesi açıklandı.

Etohum Girişimcilik Zirvesi’nde duyurulan 15 girişimcinin arasında bulunan isimler şunlardan oluşuyor: Etkitakip, Clover Games, Obilet, Mortaki, Otoredi, Ehil.com, İşkolig, Stajyeri.com, iyiuygulama.com, Kidomini, Cizgitsin, Sharebugg, abcde, Gani Para ve Picus Güvenlik.
 


Zirvede açıklanan girişimciler, yatırım görüşmelerine başladı. Bu yıl seçilen Etohum 15 girişimi, Antalya Rixos Downtown Oteli’nde pek çok yabancı ve yerli yatırımcının katılımıyla 15-17 Şubat tarihleri arasında yapılacak 3 günlük “Startup Turkey‘” Etohum Kampı’na da katılacak.

Nasıl seçildiler?

Etohum 15 listesini oluşturan ve yatırım yapılacak internet girişimcilerini belirlemek için detaylı bir çalışma gerçekleştirdi. Etohum’da 2012 yılında 50’nin üzerinde toplantı yapıldı ve bu toplantılara 10.000’e yakın girişimci katıldı. Yeni ekonomiyle ilgili 1500’e yakın girişimin başvurduğu Etohum, ilk aşamada belirlenen 300 adayla yüz yüze görüşmeler yaparak 40 girişimlik bir ön liste oluşturdu. Bu kısa listedeki girişimciler, Ocak ayı içinde Etohum seçim ekibi ve yatırımcılarına çeşitli sunumlar yaptı.

Başarılı girişimcileri yatırımcılarla buluşturarak yeni ekonominin hareketlenmesinde aktif rol oynayan Etohum, 2013 yılında, Etohum Yatırım A.Ş. ile Etohum 40′a seçilen girişimlere şubat ve mart ayı içerisinde yatırımlar yapacak.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x