Üye Kayıt Üye Giriş

Office 365 için Henüz Erken Olabilir


Office 365 için Henüz Erken Olabilir


Masaüstü uygulamaların internet üzerine, buluta taşınması süreci hızlanırken, Office 365 ve Bing'de yaşanan son kesinti akıllarda soru işaretleri uyandırıyor.


Facebook, Gmail ve benzeri pek çok web tabanlı serviste kesintiler yaşanması doğaldır. Bu gibi durumlarda, kullanıcılar biraz veryansın eder, şirket tarafından "sorunu en kısa sürede çözeceğiz" mesajları yayınlanır ve kesinti birkaç saat sürse dahi telafisi mümkün olmayan bir sonuç oluşmaz. Ancak söz konusu, kritik iş dokümanlarının yer alabileceği bir Office dosyasının erişimi ise, yaşanacak en ufak kesinti affedilemez.

Microsoft'un "ofisi buluta taşıma" projesinin önemli bir parçası olan Office 365, geçtiğimiz hafta iki gün boyunca Bing ile birlikte çeşitli sürelerde kesintiler yaşadı. Online Office servisinin bir parçası olan Outlook.com ile başlayan sorunlar, Windows Intune ve web e-posta hizmetlerine erişimlerin kesilmesiyle devam etti.

 Office yazılımlarının en çok kullanıldığı yerler, adı üstünde ofis çevreleridir. Word, Excel, Powerpoint gibi uygulamalar, pek çok iş süreci için hayati önem taşır. Bunu, hazırladığınız uzun bir raporu henüz kaydetmediğiniz sırada elektriklerin kesilmesine benzetebilirsiniz.

Eğer Microsoft, Office 13'ü buluta taşıyıp, Office 365 ile şirketlere "kiralamayı" bu işin geleceği olarak görüyorsa, servisin kesintisiz çalışması için çok daha fazla çaba göstermesi gerekiyor. Aksi halde dünya genelinde sekteye uğrayan profesyonel çalışmalar, Microsoft'un işine herhangi bir rakibinin yapacağı agresif hamlelerden çok daha fazla zarar verecek.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x