Üye Kayıt Üye Giriş

Google, Fransızlara Para Dağıtacak


Google, Fransızlara Para Dağıtacak


Google, Fransa Devlet Başkanı Hollande ile beraber oluşturulan proje kapsamında, Dijital Yayın Yenilik Fonu adı altında bir fona, 60 milyon Euro yatıracak.


Geçtiğimiz günlerde İngiltere'ye 15.000 adet Raspberry Pi bilgisayarı hediye eden Google, şimdi yeni bir hibe girişimiyle gündeme oturdu.

Google'ın Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt tarafından yapılan açıklamaya göre, Fransa Devlet Başkanı Hollande ile beraber başlatılan çalışma ile Google, 60 milyon Euro hibe edecek.
 


Paralar kime gidecek?

Fransız medya şirketleri, Google'dan arama sonuçlarında yer alan özel haberler için telif ücreti talep ediyorlardı. Google ise bu talebi kabul etmiyor, arama sonuçlarından çıkarmak ile tehdit ediyordu. Sonuç olarak Google, uzlaşma masasına oturmuş durumda.Dijital Yayın Yenilik Fonu adlı yeni girişime, Google 60 milyon Euro para aktaracak. Daha sonra, Google'ın yapacağı reklam teknolojileri sayesinde Fransız medyasının gelirleri arttırılacak.

Hem Google'ın işine yarayacak olan bu hamle, medya kuruluşlarının da gelirlerini yükseltecek bir hamle olacak. Google'ın reklam gösterim sayıları ve gösterebileceği reklam sayısı artacak fakat bu verdiği paraları çıkartacak kadar kar eder mi şimdilik bilinmiyor.

Diğer ülkeler tetikte


Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere, pek çok ülke de bu hamle karşısında, pusuya yatmış durumdalar. Google News başta olmak üzere, kullanılan özel içerikler için, diğer ülkeler de telif isteyebilir.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER